Tło :)

MasterCard

MasterCard to jedna z najpopularniejszych organizacji płatniczych na świecie

Historycznie spółka powstała w 1966 roku dzięki zrzeszeniu sieci banków amerykańskich, co czyni z niej jedną z najstarszych instytucji finansowych tego typu na świecie.

Obecnie zrzesza ponad 25 000 instytucji finansowych, które mają możliwość wydawania kart płatniczych z logiem MasterCard, a bankomaty sieci można odnaleźć w niemal wszystkich krajach na Ziemii. Kartami MasterCard można płacić na całym świecie w ponad 30 milionach punktów sprzedaży. W samej Europie co roku dokonuje się ponad miliard transakcji kartami MasterCard.

To lider w obszarze płatności bezgotówkowych na terenie Austrii, Belgii, Brazylii, Holandii, Kanady, Kolumbii, Luksemburgu, Niemiec, Węgier oraz Wenezueli.

Firma MasterCard jest właścicielem marek MasterCard (karty kredytowe), Maestro (karty debetowe) oraz Cirrus.

Rozwiązania płatnicze spod szyldu MasterCard to dziś absolutny standard i niezbędny element Twoich metod płatności.

Waluty rozliczeniowe:

Popularne w krajach:

EUR, USD, CAD, PLN, SEK, AUD, GBP, CHF, NOK

Kanada, Austria, Szwecja, Norwegia, Stany Zjednoczone, Francja, Finlandia, Estonia, Dania, Czechy, Cypr, Chorwacja, Bułgaria, Belgia, Polska, Niemcy, Grecja, Wielka Brytania, Islandia, Irlandia, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Rumunia, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Hiszpania