Tło :)

SEPA Direct Debit

SEPA Direct Debit jest europejskim standardem poleceń zapłaty, umożliwiającym automatyczne ściąganie środków z konta bankowego klienta.

SEPA (Single Euro Payments Area) to obszar, obejmujących 35 krajów Europy, w ramach którego na jednolitych zasadach mogą następować rozliczenia bezgotówkowe w euro. Celem jednolitego obszaru płatności w euro jest zmniejszenie kosztów operacji oraz przyśpieszenie i ułatwienie ich zawierania.

SEPA Direct Debit to polecenie zapłaty oparte o standard SEPA pozwalające na łatwe procesowanie należności przez sklepy internetowe działające w ramach regionu.

Korzystając z tej metody, kupujący podaje na stronie sklepu dane swojego konta oraz wyraża zgodę, na ściągniecie środków z konta. System wysyła automatycznie polecenie pobrania należności do banku bez angażowania nabywcy w dalszy proces zakupu.

To świetna metoda płatności dla wszystkich sklepów operujących w euro, posiadających swoich klientów na terenie Europy. Sprawdza się szczególnie przy płatnościach cyklicznych oraz abonamentach.

Waluty rozliczeniowe:

Popularne w krajach:

EUR

Austria, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Francja, Włochy