Tło :)

VISA

Karty Visa są wydawane i obsługiwane przez ponad 21 000 instytucji finansowych na całym świecie. To standard, którego nie może zabraknąć wśród Twoich opcji płatności.

W europejskim obiegu znajduje się łącznie ponad 360 milionów kart płatniczych Visa, wydanych przez ponad 4600 europejskich instytucji finansowych. Na całym świecie łączna liczba kart spod tego szyldu to ponad 2,3 miliarda sztuk. Przez sieć płatności VisaNet co roku odbywa się ponad 100 miliardów transakcji na łączną kwotę przekraczającą 6 trylionów dolarów.

Visa to jedna z najstarszych organizacji zajmujących się technologiami płatniczymi, której pierwsza karta kredytowa została wydana już w roku 1958. Pierwsza polska karta z tym logiem została zaś wydana w 1991 roku przez nieistniejący już bank BIG SA. Wśród produktów Visa znajdują się karty debetowe Visa Electron, karty kredytowe, karty Visa Business dla klientów biznesowych oraz Visa Cash, będące elektroniczną portmonetką.

Waluty rozliczeniowe:

Popularne w krajach:

USD, GBP, EUR, PLN, JPY, SEK, NOK

Polska, Austria, Niemcy, Francja, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Belgia, Bułgaria, Kanada, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Islandia, Irlandia, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Rumunia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania