Oferta terminali na rynku

Oferta terminali na rynku jest bardzo szeroka – który będzie najlepszy dla mnie?

Oferta terminali na rynku jest bardzo szeroka – który będzie najlepszy dla mnie? 

Płatności bezgotówkowe z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej popularne. Dzięki temu regularnie powiększa się również oferta terminali płatniczych, z której nowocześni przedsiębiorcy mogą wybrać rozwiązanie najbardziej dla nich odpowiednie. Na rynku dostępne są tradycyjne terminale, łączące się z siecią za pomocą łącza internetowego, takie z modułem GPRS oraz najbardziej nowoczesne – małe, przenośne mPOS-y. Jakimi czynnikami należy kierować się przy podjęciu decyzji, aby wybrać terminal płatniczy idealnie dopasowany do specyfiki naszego biznesu?

Tradycyjny terminal czy coś jeszcze mniejszego?

Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy potrzebujemy urządzenia, które najczęściej widujemy na sklepowych ladach, czy też wystarczy nam jego „miniaturka” – mPOS. Jest to urządzenie, które zmienia się w terminal akceptujący płatności bezgotówkowe w momencie połączenia go ze smartfonem lub tabletem z dostępem do Internetu.

mPOS, w przeciwieństwie do tradycyjnego terminala, jest naszą własnością. Nie ponosimy więc comiesięcznych kosztów dzierżawy, a jego zakup wiąże się jedynie z jednorazową opłatą w wysokości kilkuset złotych.

Spośród jego wielu zalet warto wymienić takie jak: kompaktowy rozmiar, pełną mobilność oraz łatwość obsługi. Urządzenia mPOS oferowane przez Polskie ePłatności akceptują również coraz popularniejsze płatności zbliżeniowe. Jedyną funkcjonalnością mPOS-ów, w przeciwieństwie do tradycyjnych terminali,  jest przyjmowanie płatności kartą. Jeżeli zależy nam na dodatkowych usługach, jak np. cashback czy sprzedaż doładowań telefonicznych, lepszym wyborem są tradycyjne terminale.

Urządzenie stacjonarne czy bezprzewodowe?

Kiedy wybór między tradycyjnym terminalem a mPOS-em jest już za nami, rozważmy istotny czynnik, jakim jest specyfika prowadzonego przez nas biznesu. Czy w naszym sklepie/punkcie usługowym posiadamy podłączenie do Internetu i wystarczy nam terminal znajdujący się np. przy kasie? Jeśli tak, zdecydujmy się na najtańsze rozwiązanie, jakim jest terminal stacjonarny LAN. Koszty dzierżawy to w takim przypadku około 35 złotych miesięcznie.

Jeśli nasz biznes wymaga jednak, aby terminala można było używać w dowolnym miejscu, lub też kiedy nie mamy w punkcie dostępu do internetu, rozwiązaniem jest urządzenie łączące się z siecią poprzez GPRS. Terminal taki działa wszędzie tam, gdzie występuje zasięg telefonii komórkowej, a koszt najmu jest niewiele wyższy niż w przypadku terminala LAN. W obu rodzajach terminali, koszty najmu obniżyć możemy poprzez oferowanie usług dodatkowych, czyli cashback (wypłata gotówki podczas zapłaty kartą), DCC (przyjmowanie płatności w walucie karty) czy sprzedaż doładowań telefonicznych i usług przedpłaconych. Terminale te pozwalają na przeprowadzanie różnorakich akcji promocyjno-lojalnościowych, a także mogą być zintegrowane z systemami kasowo-sprzedażowymi.

A może urządzenie samoobsługowe?

Istnieją również branże, w których najlepiej sprawdzają się terminale samoobsługowe i warto rozważyć ich instalację np. we wszelkiego rodzaju maszynach vendingowych, automatach biletowych, myjniach samoobsługowych czy też na stacjach benzynowych. Koszt ich instalacji i obsługi z pewnością nie przekroczy kosztów akceptowania transakcji w gotówce.

Do przedsiębiorców prowadzących tego typu działalność skierowane są dwa podstawowe typy urządzeń – tzw. jednomodułowe, akceptujące tylko płatności zbliżeniowe, przeznaczone do transakcji o niższych wartościach (do 50 zł) oraz trójmodułowe –  przyjmujące wszystkie typy płatności. W obu przypadkach płatności odbywają się błyskawicznie, pozwalają zaoszczędzić czas i nie wymagają obecności pracownika.

Więcej informacji związanych z akceptowaniem płatności bezgotówkowych z przyjemnością udzielą Państwu nasi przedstawiciele.

Artykuły opublikowane na stronie pep.pl (Grupa Nexi) mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady prawnej, podatkowej, inwestycyjnej czy finansowej. Prezentowane treści nie mogą być traktowane jako wytyczne do podejmowania decyzji związanych z finansami, inwestycjami, podatkami, prowadzeniem działalności gospodarczej lub innymi kwestiami biznesowymi. Każda decyzja powinna być podjęta po konsultacji z odpowiednim specjalistą, takim jak doradca podatkowy, inwestycyjny, prawnik czy inny profesjonalista w danej dziedzinie. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania informacji zawartych na stronie bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem.

Terminal płatniczy za 0zł przez rok

Zamowterminal - Poradniki

Uzupełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Oceń tekst

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Oceń arytkuł jako pierwszy!

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę