Zgodność z PCI DSS

Wspólnym celem wszystkich uczestników procesu akceptacji płatności przy pomocy kart płatniczych jest pełna ochrona przechowywanych danych i procesowanych transakcji oraz minimalizacja ryzyka związanego z nieuprawnionym dostępem do danych kartowych.

Realizacja tych celów pozwoli na ochronę przed poniesieniem strat finansowych oraz utratą reputacji. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, jako Akceptanci jesteście Państwo zobligowani do zachowania najwyższej staranności ochrony danych kartowych pozyskanych w procesie akceptacji płatności kartowych. Zaufanie klientów i ich bezpieczeństwo to wartości najbardziej cenione w relacjach biznesowych.

W realizacji zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa pomogą Państwu wytyczne PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Są to międzynarodowe standardy bezpieczeństwa danych pochodzących z kart płatniczych, opracowane w 2004 roku przez największe organizacje płatnicze – VISA, MasterCard, American Express, JCB oraz Discover.

Polskie ePłatności, dbając o zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa procesowanych danych kartowych, co roku odnawiają certyfikat zgodności z PCI DSS. Wdrożenie i utrzymanie tych standardów sprawia, że współpraca z nami gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w zakresie obsługi kart płatniczych na oferowanych przez nas terminalach POS.