Grupa Nexi

Polskie ePłatności należą do Grupy Nexi. Europejska grupa z branży PayTech zapewniająca najprostsze, najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiązania płatnicze dla Ludzi, Firm oraz Instytucji Finansowych.Grupa Nexi powstała w wyniku połączenia i integracji Nexi, Nets i Sia, jednych z największych europejskich graczy w dziedzinie płatności cyfrowych. Obecni w ponad 25 krajach.  

 

#1 w pozyskiwaniu pod względem liczby obsługiwanych sprzedawców   

#1 w pozyskiwaniu pod względem całkowitej obsługiwanej wartości transakcji   

#1 w wydawaniu pod względem liczby zarządzanych kart płatniczych   

 

W Polsce do Grupy Nexi należą Polskie ePłatności i Przelewy24. 

Polskie ePłatności  (PeP) to wiodący polski operator płatności bezgotówkowych oferujący pełną gamę rozwiązań płatniczych oraz wielu dodatkowych usług. Obecnie z bazą ponad 250 000 terminali płatniczych, oferuje szeroki zestaw rozwiązań płatniczych dla akceptantów z sektora MŚP. Firma została założona w 2010 r. W ciągu ostatnich 10 lat PeP odnotował imponujący wzrost zarówno w wyniku rozwoju organicznego, jak i znacznych przejęć, a baza terminali zwiększyła się ponad trzykrotnie od połowy 2016 r.

PeP jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży technologii płatniczych wśród najlepiej rozwijających się gospodarek płatności cyfrowych w Europie. Zespół PeP jest znany z wysokiej jakości działań wewnętrznych i wyników biznesowych. Polskie ePłatności to drugi największy operator terminali płatniczych w Polsce pod względem liczby urządzeń.

W ciągu ostatnich 5 lat PeP przeprowadził proces konsolidacji polskiego rynku płatności. W jego wyniku udało się przejąć m.in. biznes terminalowy Kolportera oraz firmy PayUp, PayLane, BillBird, a ostatnio TopCard. Spółka zatrudnia ponad 700 osób. Od października 2020 roku PeP stał się częścią Grupy Nets, która w lipcu 2021 zawarła umowę o fuzji z włoskim dostawcą usług płatniczych Nexi.

Zarząd

Prezes Zarządu - Maciej Nowosielski

Maciej Nowosielski od ponad 22 lat pełni role przywódcze i menadżerskie na poziomie strategicznym i operacyjnym. W ramach 25 letniego doświadczenia poznał biznesy z 7 różnych branż. Obecnie, od 28 lutego 2022 roku, pełni funkcję Prezesa Zarządu w grupie Polskie ePłatności S.A. oraz w spółkach zależnych. Z PeP związany jest od maja 2017 roku najpierw jako Dyrektor Handlowy, a od stycznia 2020 roku jako Wiceprezes Zarządu. Wcześniej współpracował z Międzynarodowym Funduszem Inwestycyjnym Adwent na rynku wydawniczym i edukacyjnym odpowiednio jako Dyrektor Handlowy i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży. Równolegle realizował projekty tymczasowe dla takich firm jak Perfetti van Melle, Ricoh i Media Saturn Holding i wielu innych. W latach 1997-2010 związany był z branżą telekomunikacyjną. W Orange zarządzał siecią agencji sprzedaży pośredniej oraz projektami inwestycyjnymi na rynku B2C i SOHO. Wcześniej w Grupie Telekomunikacja Polska zarządzał strukturami terenowymi w obszarach sprzedaży i marketingu operacyjnego na stanowiskach kierowniczych. Swoje kompetencje doskonalił na Executive MBA na The Nottingham Trent University & Poznań University of Economics, szkoleniach oferowanych przez FT Group Management School Development Programs oraz studiach podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu. Posiada certyfikat Associate PM wspierany przez szkolenia MT&DC, TQM i SixSigma. Praktyk, doświadczony lider tak w ramach rozwoju organizacji, zarządzania zmianą czy pracy z wielowymiarowymi strukturami komercyjnymi. Prywatnie chętnie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia i wykłady na kilku uczelniach w kraju oraz pasjonuje się sztukami walki.

Rozwiń opis

Wiceprezes Zarządu - Żaklina Pawlak-Iwińska

Żaklina Pawlak Iwińska była związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy. W lutym 2019 roku objęła stanowisko wiceprezesa ds. personalnych. W latach 2011-2019 pełniła funkcję Dyrektora Działu Personalnego. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A. Od końca 2016 roku prowadzi i rozwija własną firmę HRO+, w której pełniła funkcję Dyrektora Generalnego. Lata 2007-2010 poświęciła pracy i zdobywaniu doświadczeń w Szpitalu Rzeszowskim MSWiA, jako kierownik działu personalnego. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Swoje znaczące doświadczenie wykorzystuje do wspierania rozwoju jednej z najszybciej rozwijających się firm w dziedzinie płatności bezgotówkowych w Polsce. Swoją wiedzą i pasją dzieli się uczestnicząc jako prelegent i ekspert w licznych konferencjach i seminariach w ramach Podkarpackiego Klubu HR.

Rozwiń opis

Zuzanna Hotiuk - Wiceprezes Zarządu CFO

Eugenio Tornaghi - Przewodniczący Rady Nadzorcze

Vishal Oberoi – Członek Rady Nadzorczej

Francesca Renzulli – Członek Rady Nadzorczej

Przelewy24 to największy operator płatności online w Polsce, oferujący innowacyjne rozwiązania dla rynku e-commerce. Korzystanie z usług serwisu Przelewy24 pozwala na przeprowadzanie transakcji na wszystkich urządzeniach i przy użyciu wielu metod płatności – szybkich przelewów, BLIKA, kart płatniczych, płatności mobilnych (Apple Pay, Google Pay), portfeli elektronicznych czy rat. Serwis Przelewy24, należący do PayPro S.A. tworzy zespół ponad 250 ekspertów i specjalistów. Na rynku płatności obecni od blisko 20 lat.

Zarząd

Prezes Zarządu - Jacek Kinecki

W ciągu ostatnich 10 lat Jacek Kinecki zdobywał doświadczenie w branży płatności na zróżnicowanych stanowiskach menadżerskich – ostatnio jako Chief Commercial Officer (CCO) oraz członek zarządu w spółkach grupy P24Dotcard – budując i kształtując wzrost portfela firmy PayPro. Z branżą e-commerce i IT związany jest od lat. Jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój serwisu Przelewy24 przyczyniło się do sukcesu marki i zbudowaniu pozycji lidera na rynku operatorów płatności.

Rozwiń opis

Wiceprezes Zarządu - Michał Bzowy

Członek Zarządu - Michał Hull

Przewodniczący Rady Nadzorczej - Omar Haque

Członek Rady Nadzorczej - Christian Brunhøj

Członek Rady Nadzorczej - Jorgen Janus Hillerup