Grupa PeP

Polskie ePłatności  (PeP) to wiodący polski operator płatności bezgotówkowych oferujący pełną gamę rozwiązań płatniczych oraz wielu dodatkowych usług. Obecnie z bazą ponad 236 000 terminali płatniczych, oferuje szeroki zestaw rozwiązań płatniczych dla akceptantów z sektora MŚP. Firma została założona w 2010 r. W ciągu ostatnich 10 lat PeP odnotował imponujący wzrost zarówno w wyniku rozwoju organicznego, jak i znacznych przejęć, a baza terminali zwiększyła się ponad trzykrotnie od połowy 2016 r.
PeP jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży technologii płatniczych wśród najlepiej rozwijających się gospodarek płatności cyfrowych w Europie. Zespół PeP jest znany z wysokiej jakości działań wewnętrznych i wyników biznesowych. Polskie ePłatności to drugi największy operator terminali płatniczych w Polsce pod względem liczby urządzeń.
W ciągu ostatnich 5 lat PeP przeprowadził proces konsolidacji polskiego rynku płatności. W jego wyniku udało się przejąć m.in. biznes terminalowy Kolportera oraz firmy PayUp, PayLane, BillBird, a ostatnio TopCard. Spółka zatrudnia ponad 700 osób. Od października 2020 roku PeP stał się częścią Grupy Nets, która w lipcu 2021 zawarła umowę o fuzji z włoskim dostawcą usług płatniczych Nexi.


Informacja o realizacji strategii podatkowej PeP za 2020 rok

Informacja o realizacji strategii podatkowej PeP za 2021 rok 

alternatywny tekst

Polskie ePłatności  (PeP) to wiodący polski operator płatności bezgotówkowych oferujący pełną gamę rozwiązań płatniczych oraz wielu dodatkowych usług. Obecnie z bazą ponad 236 000 terminali płatniczych, oferuje szeroki zestaw rozwiązań płatniczych dla akceptantów z sektora MŚP. Firma została założona w 2010 r. W ciągu ostatnich 10 lat PeP odnotował imponujący wzrost zarówno w wyniku rozwoju organicznego, jak i znacznych przejęć, a baza terminali zwiększyła się ponad trzykrotnie od połowy 2016 r.
PeP jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży technologii płatniczych wśród najlepiej rozwijających się gospodarek płatności cyfrowych w Europie. Zespół PeP jest znany z wysokiej jakości działań wewnętrznych i wyników biznesowych. Polskie ePłatności to obecnie drugi największy operator terminali płatniczych w Polsce pod względem liczby urządzeń.

Zarząd

Maciej Nowosielski - Prezes Zarządu

Maciej Nowosielski od ponad 22 lat pełni role przywódcze i menadżerskie na poziomie strategicznym i operacyjnym. W ramach 25 letniego doświadczenia poznał biznesy z 7 różnych branż. Obecnie, od 28 lutego 2022 roku, pełni funkcję Prezesa Zarządu w grupie Polskie ePłatności S.A. oraz w spółkach zależnych. Z PeP związany jest od maja 2017 roku najpierw jako Dyrektor Handlowy, a od stycznia 2020 roku jako Wiceprezes Zarządu. Wcześniej współpracował z Międzynarodowym Funduszem Inwestycyjnym Adwent na rynku wydawniczym i edukacyjnym odpowiednio jako Dyrektor Handlowy i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży. Równolegle realizował projekty tymczasowe dla takich firm jak Perfetti van Melle, Ricoh i Media Saturn Holding i wielu innych. W latach 1997-2010 związany był z branżą telekomunikacyjną. W Orange zarządzał siecią agencji sprzedaży pośredniej oraz projektami inwestycyjnymi na rynku B2C i SOHO. Wcześniej w Grupie Telekomunikacja Polska zarządzał strukturami terenowymi w obszarach sprzedaży i marketingu operacyjnego na stanowiskach kierowniczych. Swoje kompetencje doskonalił na Executive MBA na The Nottingham Trent University & Poznań University of Economics, szkoleniach oferowanych przez FT Group Management School Development Programs oraz studiach podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu. Posiada certyfikat Associate PM wspierany przez szkolenia MT&DC, TQM i SixSigma. Praktyk, doświadczony lider tak w ramach rozwoju organizacji, zarządzania zmianą czy pracy z wielowymiarowymi strukturami komercyjnymi. Prywatnie chętnie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia i wykłady na kilku uczelniach w kraju oraz pasjonuje się sztukami walki.

Rozwiń opis

Rafał Merk - Wiceprezes Zarządu CFO

Rafał Merk od czerwca 2022 r. jest Wiceprezesem Zarządu Polskie ePłatności S.A.. Swoją rozległą wiedzę przydatną w branży FinTech zdobywał między innymi jako CEO w Daimler Mobility / Athlon Lease Polska (FinTechowym ramieniu Daimler Group), jednego z wiodących dostawców usług leasingu i finansowania pojazdów oraz zarządzania flotą w Europie. W latach 2021 -2017 jako Dyrektor Finansowy na Europę Środkową związany był z De Lage Landen (Grupa Rabobank), globalną firmą oferującą rozwiązania finansowe oparte na aktywach w sektorach rolnictwa, żywności, opieki zdrowotnej, technologii, budownictwa, transportu i przemysłu. Wcześniej w latach 2007-2011 rozwijał swoją karierę, jako Dyrektor Finansowy oraz Członek Zarządu w Grupie ING, która oferuje pełen zakres produktów finansowych opartych na aktywach, aby w latach 2011-2012 objąć stanowisko Dyrektora Finansowego oraz Operacyjnego ds. faktoringowych i finansowania łańcucha dostaw w Holenderskim oddziale ING Commercial Bank NV w Amsterdamie. Karierę w finansach rozpoczął od firmy AVIVA Polska, gdzie w latach 2002-2007 pełnił funkcję Kierownika ds. procesów finansowych. Bogata wiedza Rafała Merka z pewnością przyniesie ogromną wartość dodaną, i zostanie wykorzystana w optymalizacji i usprawnieniu zarządzania finansami spółki Polskie ePłatności S.A.

Rozwiń opis

Żaklina Pawlak-Iwińska - Wiceprezes ds. HR

Żaklina Pawlak Iwińska była związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy. W lutym 2019 roku objęła stanowisko wiceprezesa ds. personalnych. W latach 2011-2019 pełniła funkcję Dyrektora Działu Personalnego. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A. Od końca 2016 roku prowadzi i rozwija własną firmę HRO+, w której pełniła funkcję Dyrektora Generalnego. Lata 2007-2010 poświęciła pracy i zdobywaniu doświadczeń w Szpitalu Rzeszowskim MSWiA, jako kierownik działu personalnego. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Swoje znaczące doświadczenie wykorzystuje do wspierania rozwoju jednej z najszybciej rozwijających się firm w dziedzinie płatności bezgotówkowych w Polsce. Swoją wiedzą i pasją dzieli się uczestnicząc jako prelegent i ekspert w licznych konferencjach i seminariach w ramach Podkarpackiego Klubu HR.

Rozwiń opis

Eugenio Tornaghi - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Rozwiń opis

Jarosław Mikos - Członek Rady Nadzorczej

Jarosław Mikos od 5 grudnia 2017, do 28 lutego 2022 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu w grupie Polskie ePłatności S.A. Posiada rozległą wiedzę na temat budowania sprawnych i szybko rozwijających się organizacji oraz znajomość praw rządzących rynkiem Fintech, w szczególności w branży e-commerce. Prezes Zarządu z 20-letnim doświadczeniem, w trakcie swojej kariery zawodowej pełnił kluczowe role w polskich i międzynarodowych firmach. Odnosił sukcesy w zwiększaniu sprzedaży, przekształceniach, restrukturyzacjach, fuzjach i przejęciach oraz optymalizacji kosztów firm. Twórca zwycięskich zespołów i inspirujący mentor. W ciągu dwóch lat zarządzania grupą PeP, zatrudniającą ponad 600 pracowników, przeprowadził 5 transakcji zakupu firm terminalowych i e-commerce, podwoił wartość sprzedaży i trzykrotnie EBITDA. W latach 2013-2017 związany był z Grupą Wirtualna Polska jako przewodniczący rady nadzorczej, odnotowując takie sukcesy jak stworzenie lidera wśród serwisów z 21 milionami unikalnych użytkowników i ponad 80% zasięgiem. W latach 2011-2013 był prezesem Magna Polonia finalizując rentowne transakcje sprzedaży spółek portfelowych. W latach 2000-2007 pełnił funkcję Dyrektora Finansowego, a następnie Dyrektora Generalnego w Energis Polska. W 2005 roku połączył Energis Polska z GTS Polska, w której pozostał prezesem zarządu. Wcześniej pracował w Deloitte i PwC w zakresie transakcji biznesowych, prywatyzacji oraz fuzji i przejęć, pełniąc funkcję menedżera w londyńskim oddziale PwC, a następnie zastępcy dyrektora w dziale fuzji i przejęć oraz prywatyzacji. W 1996 roku spędził rok w Coopers & Lybrand jako starszy konsultant. Działalność gospodarczą rozpoczął w 1995 roku w Deloitte & Touche w Dziale Doradztwa Gospodarczego.

Rozwiń opis

Christian Brunhøj - Członek Rady Nadzorczej

Christian Brunhøj dołączył do Nets w styczniu 2019 roku jako szef strategii i transformacji. Obecnie, jako dyrektor finansowy, Christian jest odpowiedzialny za agendę finansów, strategii i transformacji MS, łącząc pod swoim bezpośrednim kierownictwem zespoły ds. finansów, ryzyka, zgodności, monitowania i strategii. Zanim dołączył do Nets, był dyrektorem ds. strategii i wydajności oraz dyrektorem sprzedaży dla MŚP (tymczasowo) w Broadnet. Wcześniej zajmował stanowisko Associate Principal w McKinsey, skupiając się na kształtowaniu programu tworzenia wartości klientów w różnych jednostkach biznesowych oraz kierowaniu przekształceniami handlowymi i kosztowymi na dużą skalę, głównie w usługach telekomunikacyjnych i finansowych.

Rozwiń opis

Janus Hillerup - Członek Rady Nadzorczej

Janus Hillerup jest głównym radcą prawnym grupy i szefem działu prawnego, zgodności i zarządzania ryzykiem w Nets Group. Posiada 17-letnie doświadczenie w obszarze Legal & Compliance. Przed dołączeniem do Nets spędził ponad dekadę w duńskiej spółce giełdowej NKT A/S, kierując zespołem ds. prawa, zgodności i zarządzania ryzykiem. Wcześniej współpracował z jedną z największych duńskich kancelarii prawnych obsługujących szerokie grono międzynarodowych klientów.

Rozwiń opis

BillBird S.A. jest częścią Grupy Polskie ePłatności. Świadczy usługi przekazu pieniężnego na podstawie zezwolenia nr IP2/2012 wydanego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 20.12.2012r. Jest liderem w zakresie innowacyjnych sposobów regulowania należności w Polsce. BillBird S.A. jest dostawcą rozwiązań dla płatności mobilnych dostarczając rozwiązania biznesowe z zakresu faktur elektronicznych. Gwarantuje kompleksową ochronę danych i informacji, zarówno generowanych wewnętrznie, jak i powierzonych przez inne podmioty.

W 2011 r. BillBird S.A. uzyskał certyfikat potwierdzający zgodność wdrożonego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji z normą ISO/IEC 27001. Przyznanie tego certyfikatu to nie tylko prestiż, ale też wymierne korzyści dla wszystkich partnerów biznesowych BillBird S.A. Dzięki wdrożeniu odpowiednich regulacji wewnętrznych, weryfikowanych w ramach procedury certyfikacyjnej, spółka może zagwarantować kompleksową ochronę danych i informacji, zarówno generowanych wewnętrznie, jak i powierzonych przez inne podmioty.

Od 2011 r. BillBird S.A. trzykrotnie potwierdziła stosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa informacji przechodząc pomyślnie audyty recertyfikacyjne. Aktualnie posiadany przez Spółkę certyfikat zgodności utrzymywanego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji z normą ISO/IEC 27001 wydany został w dniu 31.08.2020 z terminem ważności do 30.08.2023 r.

Zarząd

Maciej Nowosielski - CEO

Maciej Nowosielski od ponad 22 lat pełni role przywódcze i menadżerskie na poziomie strategicznym i operacyjnym. W ramach 25 letniego doświadczenia poznał biznesy z 7 różnych branż. Obecnie, od 28 lutego 2022 roku, pełni funkcję Prezesa Zarządu w grupie Polskie ePłatności S.A. oraz w spółkach zależnych. Z PeP związany jest od maja 2017 roku najpierw jako Dyrektor Handlowy, a od stycznia 2020 roku jako Wiceprezes Zarządu. Wcześniej współpracował z Międzynarodowym Funduszem Inwestycyjnym Adwent na rynku wydawniczym i edukacyjnym odpowiednio jako Dyrektor Handlowy i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży. Równolegle realizował projekty tymczasowe dla takich firm jak Perfetti van Melle, Ricoh i Media Saturn Holding i wielu innych. W latach 1997-2010 związany był z branżą telekomunikacyjną. W Orange zarządzał siecią agencji sprzedaży pośredniej oraz projektami inwestycyjnymi na rynku B2C i SOHO. Wcześniej w Grupie Telekomunikacja Polska zarządzał strukturami terenowymi w obszarach sprzedaży i marketingu operacyjnego na stanowiskach kierowniczych. Swoje kompetencje doskonalił na Executive MBA na The Nottingham Trent University & Poznań University of Economics, szkoleniach oferowanych przez FT Group Management School Development Programs oraz studiach podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu. Posiada certyfikat Associate PM wspierany przez szkolenia MT&DC, TQM i SixSigma. Praktyk, doświadczony lider tak w ramach rozwoju organizacji, zarządzania zmianą czy pracy z wielowymiarowymi strukturami komercyjnymi. Prywatnie chętnie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia i wykłady na kilku uczelniach w kraju oraz pasjonuje się sztukami walki.

Rozwiń opis

Rafał Merk - Członek Zarządu

Rafał Merk od czerwca 2022 r. jest Wiceprezesem Zarządu Polskie ePłatności S.A.. Swoją rozległą wiedzę przydatną w branży FinTech zdobywał między innymi jako CEO w Daimler Mobility / Athlon Lease Polska (FinTechowym ramieniu Daimler Group), jednego z wiodących dostawców usług leasingu i finansowania pojazdów oraz zarządzania flotą w Europie. W latach 2021 -2017 jako Dyrektor Finansowy na Europę Środkową związany był z De Lage Landen (Grupa Rabobank), globalną firmą oferującą rozwiązania finansowe oparte na aktywach w sektorach rolnictwa, żywności, opieki zdrowotnej, technologii, budownictwa, transportu i przemysłu. Wcześniej w latach 2007-2011 rozwijał swoją karierę, jako Dyrektor Finansowy oraz Członek Zarządu w Grupie ING, która oferuje pełen zakres produktów finansowych opartych na aktywach, aby w latach 2011-2012 objąć stanowisko Dyrektora Finansowego oraz Operacyjnego ds. faktoringowych i finansowania łańcucha dostaw w Holenderskim oddziale ING Commercial Bank NV w Amsterdamie. Karierę w finansach rozpoczął od firmy AVIVA Polska, gdzie w latach 2002-2007 pełnił funkcję Kierownika ds. procesów finansowych. Bogata wiedza Rafała Merka z pewnością przyniesie ogromną wartość dodaną, i zostanie wykorzystana w optymalizacji i usprawnieniu zarządzania finansami spółki,

Rozwiń opis

Mateusz Godecki - Członek Zarządu

Mateusz Godecki posiada ponad 18-letnie doświadczenie na rynku FinTech oraz eCommerce. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze Krajowych Instytucji Płatniczych i spółek związanych z rynkiem Fintech. Od września 2018 r. jest związany z Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności. Początkowo współpracował z PeP jako Radca Prawny, a następnie Szef Działu Prawnego Grupy Kapitałowej w skład której wchodzą następujące spółki: Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, BillBird, Polskie ePłatności (dawne PayLane),TopCard. Zespół Mateusza Godeckiego odpowiada za kompleksową obsługę prawno-regulacyjną wszystkich spółek Grupy PEP. Do jego sukcesów należy zaliczyć współprzeprowadzenie a następnie uzyskanie przez PayLane statusu tzw. Affiliate/Associate w Visa i MasterCard Card Association, pozyskanie i zawarcie umowy z tzw. Bankiem Sponsorem w Organizacjach Płatniczych Visa i MasterCard, (tzw.Sponsored Bank), czy kompleksowe przygotowanie Grupy PEP w procesie Vendor Due Diligence w procesie przejęcia Grupy PeP przez Grupę Nets. Udział w procesie uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zakup Krajowej Instytucji Płatniczej – BillBird, to także realizacja, która była koordynowana przez zespół Mateusza Godeckiego. Jego kariera zaczęła się 2006 roku w Kancelarii Baker McKenzie. Następnie w latach 2006 – 2018 współpracował z eCard, jednym z liderów na polskim rynku w dziedzinie obsługi płatności internetowych. Od 2014 roku działał także w domu maklerskim Capital Partners, gdzie koncentrował się na obsłudze prawnej i compliance spółek zależnych: Domu Maklerskiego Capital Partners S.A. oraz TFI Capital Partners S.A. jako Head of Legal and Compliance Officer.

Rozwiń opis

Żaklina Pawlak-Iwińska - Członek Zarządu

Żaklina Pawlak Iwińska była związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy. W lutym 2019 roku objęła stanowisko wiceprezesa ds. personalnych. W latach 2011-2019 pełniła funkcję Dyrektora Działu Personalnego. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A. Od końca 2016 roku prowadzi i rozwija własną firmę HRO+, w której pełniła funkcję Dyrektora Generalnego. Lata 2007-2010 poświęciła pracy i zdobywaniu doświadczeń w Szpitalu Rzeszowskim MSWiA, jako kierownik działu personalnego. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Swoje znaczące doświadczenie wykorzystuje do wspierania rozwoju jednej z najszybciej rozwijających się firm w dziedzinie płatności bezgotówkowych w Polsce. Swoją wiedzą i pasją dzieli się uczestnicząc jako prelegent i ekspert w licznych konferencjach i seminariach w ramach Podkarpackiego Klubu HR.

Rozwiń opis

Polskie ePłatności Sp. z o.o. (dawniej PayLane Sp. z o.o.). – spółka zależna Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskich ePłatności S.A. („PEP”), w której PEP ma 100 % udziałów w kapitale zakładowym. Polskie ePłatności Sp. z o.o. pełni rolę Agenta Rozliczeniowego i jest licencjonowaną Krajową Instytucją Płatniczą zarejestrowaną w Rejestrze Dostawców Usług Płatniczych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego pod numerem IP11/2013.

Polskie ePłatności Sp. z o.o. posiada statusy acquirera w organizacjach kartowych VISA, MasterCard, Diners oraz UnionPay. Dzięki bliskiej współpracy z procesorem płatności PeP, spółka przyjmuje i rozlicza zarówno transakcje ecommerce jak i POS.

Powyższa licencja jest licencją paszportową na cały obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego, co oznacza, że Spółka może obsługiwać akceptantów z całego obszaru EOG.

Od 2010 roku spółka utrzymuje również licencję bezpieczeństwa danych kartowych PCI DSS.

Pod brandem Polskie ePłatności Online spółka umożliwia szybkie i bezpieczne przyjmowanie transakcji ecommerce poprzez szeroki wachlarz metod: płatności kartowe, pay-by-linki, BLIK, ApplePay, GooglePay, Sofortbanking, SEPA DirectDebit, PayPal i inne. Dwie oferowane metody integracji (Secure Form i API) niosą ze sobą komfort i elastyczność, cieszącą się dobrą opinią wśród nawet najbardziej wymagających Klientów.

Nadzór nad Spółką Polskie ePłatności Sp. z o.o. jest sprawowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Zarząd

Maciej Nowosielski - CEO

Maciej Nowosielski od ponad 22 lat pełni role przywódcze i menadżerskie na poziomie strategicznym i operacyjnym. W ramach 25 letniego doświadczenia poznał biznesy z 7 różnych branż. Obecnie, od 28 lutego 2022 roku, pełni funkcję Prezesa Zarządu w grupie Polskie ePłatności S.A. oraz w spółkach zależnych. Z PeP związany jest od maja 2017 roku najpierw jako Dyrektor Handlowy, a od stycznia 2020 roku jako Wiceprezes Zarządu. Wcześniej współpracował z Międzynarodowym Funduszem Inwestycyjnym Adwent na rynku wydawniczym i edukacyjnym odpowiednio jako Dyrektor Handlowy i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży. Równolegle realizował projekty tymczasowe dla takich firm jak Perfetti van Melle, Ricoh i Media Saturn Holding i wielu innych. W latach 1997-2010 związany był z branżą telekomunikacyjną. W Orange zarządzał siecią agencji sprzedaży pośredniej oraz projektami inwestycyjnymi na rynku B2C i SOHO. Wcześniej w Grupie Telekomunikacja Polska zarządzał strukturami terenowymi w obszarach sprzedaży i marketingu operacyjnego na stanowiskach kierowniczych. Swoje kompetencje doskonalił na Executive MBA na The Nottingham Trent University & Poznań University of Economics, szkoleniach oferowanych przez FT Group Management School Development Programs oraz studiach podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu. Posiada certyfikat Associate PM wspierany przez szkolenia MT&DC, TQM i SixSigma. Praktyk, doświadczony lider tak w ramach rozwoju organizacji, zarządzania zmianą czy pracy z wielowymiarowymi strukturami komercyjnymi. Prywatnie chętnie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia i wykłady na kilku uczelniach w kraju oraz pasjonuje się sztukami walki.

Rozwiń opis

Mateusz Godecki - (AML) - Członek Zarządu

Mateusz Godecki posiada ponad 18-letnie doświadczenie na rynku FinTech oraz eCommerce. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze Krajowych Instytucji Płatniczych i spółek związanych z rynkiem Fintech. Od września 2018 r. jest związany z Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności. Początkowo współpracował z PeP jako Radca Prawny, a następnie Szef Działu Prawnego Grupy Kapitałowej w skład której wchodzą następujące spółki: Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, BillBird, Polskie ePłatności (dawne PayLane),TopCard. Zespół Mateusza Godeckiego odpowiada za kompleksową obsługę prawno-regulacyjną wszystkich spółek Grupy PEP. Do jego sukcesów należy zaliczyć współprzeprowadzenie a następnie uzyskanie przez PayLane statusu tzw. Affiliate/Associate w Visa i MasterCard Card Association, pozyskanie i zawarcie umowy z tzw. Bankiem Sponsorem w Organizacjach Płatniczych Visa i MasterCard, (tzw.Sponsored Bank), czy kompleksowe przygotowanie Grupy PEP w procesie Vendor Due Diligence w procesie przejęcia Grupy PeP przez Grupę Nets. Udział w procesie uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zakup Krajowej Instytucji Płatniczej – BillBird, to także realizacja, która była koordynowana przez zespół Mateusza Godeckiego. Jego kariera zaczęła się 2006 roku w Kancelarii Baker McKenzie. Następnie w latach 2006 – 2018 współpracował z eCard, jednym z liderów na polskim rynku w dziedzinie obsługi płatności internetowych. Od 2014 roku działał także w domu maklerskim Capital Partners, gdzie koncentrował się na obsłudze prawnej i compliance spółek zależnych: Domu Maklerskiego Capital Partners S.A. oraz TFI Capital Partners S.A. jako Head of Legal and Compliance Officer.

Rozwiń opis

Rafał Merk - Członek Zarządu

Rafał Merk od czerwca 2022 r. jest Wiceprezesem Zarządu Polskie ePłatności S.A.. Swoją rozległą wiedzę przydatną w branży FinTech zdobywał między innymi jako CEO w Daimler Mobility / Athlon Lease Polska (FinTechowym ramieniu Daimler Group), jednego z wiodących dostawców usług leasingu i finansowania pojazdów oraz zarządzania flotą w Europie. W latach 2021 -2017 jako Dyrektor Finansowy na Europę Środkową związany był z De Lage Landen (Grupa Rabobank), globalną firmą oferującą rozwiązania finansowe oparte na aktywach w sektorach rolnictwa, żywności, opieki zdrowotnej, technologii, budownictwa, transportu i przemysłu. Wcześniej w latach 2007-2011 rozwijał swoją karierę, jako Dyrektor Finansowy oraz Członek Zarządu w Grupie ING, która oferuje pełen zakres produktów finansowych opartych na aktywach, aby w latach 2011-2012 objąć stanowisko Dyrektora Finansowego oraz Operacyjnego ds. faktoringowych i finansowania łańcucha dostaw w Holenderskim oddziale ING Commercial Bank NV w Amsterdamie. Karierę w finansach rozpoczął od firmy AVIVA Polska, gdzie w latach 2002-2007 pełnił funkcję Kierownika ds. procesów finansowych. Bogata wiedza Rafała Merka z pewnością przyniesie ogromną wartość dodaną, i zostanie wykorzystana w optymalizacji i usprawnieniu zarządzania finansami spółki,

Rozwiń opis

Żaklina Pawlak-Iwińska - Członek Zarządu

Żaklina Pawlak Iwińska była związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy. W lutym 2019 roku objęła stanowisko wiceprezesa ds. personalnych. W latach 2011-2019 pełniła funkcję Dyrektora Działu Personalnego. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A. Od końca 2016 roku prowadzi i rozwija własną firmę HRO+, w której pełniła funkcję Dyrektora Generalnego. Lata 2007-2010 poświęciła pracy i zdobywaniu doświadczeń w Szpitalu Rzeszowskim MSWiA, jako kierownik działu personalnego. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Swoje znaczące doświadczenie wykorzystuje do wspierania rozwoju jednej z najszybciej rozwijających się firm w dziedzinie płatności bezgotówkowych w Polsce. Swoją wiedzą i pasją dzieli się uczestnicząc jako prelegent i ekspert w licznych konferencjach i seminariach w ramach Podkarpackiego Klubu HR.

Rozwiń opis

Team4U sp. z o.o. od 2022 jest częścią grupy PeP oraz spółką zależną Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. w której PeP ma 75% udziałów w kapitale zakładowym. Team4U sp. z o.o. to właściciel aplikacji mobilnej dla punktów sprzedaży detalicznej znanej pod nazwą Simapka. Spółka oferuje przede wszystkim aplikację wspomagającą procesy dystrybucyjne i sprzedażowe. Jest to funkcjonalna i prosta w obsłudze aplikacja mobilna dla punktów sprzedaży detalicznej. Spółka dostarcza produkty, które zwiększają zakres usług i atrakcyjność sklepów, a także pozwalają zarabiać dodatkowe wynagrodzenie. Team4U sp. z o.o. zgromadziła wokół siebie zespół specjalistów, posiadających wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzonej przez nią działalności. Kompetencje oraz bezustanne zaangażowanie powodują, iż kompleksowo doradzają i dopasowują produkt lub usługę do potrzeb klientów. Wejście Team4U sp. z o.o. do Grupy PeP umożliwiło udostępnienie naszym klientom najnowocześniejszych technologii oraz jeszcze szerszej palety usług na terminalu. Stawiamy na kompleksowość rozwiązań w oparciu o dopasowane do potrzeb klientów usługi dodane.

Zarząd

Rafał Rasmus - Prezes Zarządu

Rafał posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą oraz budowie struktur handlowych. Swoje kompetencje buduje w oparciu o wiedzę, doświadczenie oraz kreatywność w dziedzinie finansów, marketingu, sprzedaży, negocjacji czy organizacji i zarządzania. Jest Absolwentem ATR w Bydgoszczy na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Projektami SGH w Warszawie. Po godzinach uwielbia wycieczki piesze i obcowanie na łonie natury. Praktykuje weekendowe wypady, a także długie zorganizowane wyprawy Kamperem.

Rozwiń opis

Rafał Merk - Członek Zarządu

Rafał Merk od czerwca 2022 r. jest Wiceprezesem Zarządu Polskie ePłatności S.A.. Swoją rozległą wiedzę przydatną w branży FinTech zdobywał między innymi jako CEO w Daimler Mobility / Athlon Lease Polska (FinTechowym ramieniu Daimler Group), jednego z wiodących dostawców usług leasingu i finansowania pojazdów oraz zarządzania flotą w Europie. W latach 2021 -2017 jako Dyrektor Finansowy na Europę Środkową związany był z De Lage Landen (Grupa Rabobank), globalną firmą oferującą rozwiązania finansowe oparte na aktywach w sektorach rolnictwa, żywności, opieki zdrowotnej, technologii, budownictwa, transportu i przemysłu. Wcześniej w latach 2007-2011 rozwijał swoją karierę, jako Dyrektor Finansowy oraz Członek Zarządu w Grupie ING, która oferuje pełen zakres produktów finansowych opartych na aktywach, aby w latach 2011-2012 objąć stanowisko Dyrektora Finansowego oraz Operacyjnego ds. faktoringowych i finansowania łańcucha dostaw w Holenderskim oddziale ING Commercial Bank NV w Amsterdamie. Karierę w finansach rozpoczął od firmy AVIVA Polska, gdzie w latach 2002-2007 pełnił funkcję Kierownika ds. procesów finansowych. Bogata wiedza Rafała Merka z pewnością przyniesie ogromną wartość dodaną, i zostanie wykorzystana w optymalizacji i usprawnieniu zarządzania finansami spółki,

Rozwiń opis