Fuzja Nexi i Nets – powstaje nowy europejski lider sektora PayTech

W listopadzie ubiegłego roku Grupa Nets zawarła umowę o fuzji z włoskim dostawcą usług płatniczych Nexi. Dziś uzyskano wszystkie wymagane zgody organów nadzoru – formalne połączenie obu firm wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2021 roku.

Połączona Grupa będzie wiodącą europejską firmą z branży płatności bezgotówkowych o zwiększonym zasięgu klientów, sieci dystrybucji i szerokiej ofercie. Transakcja tworzy większą ekspozycję Nexi/Nets zarówno na atrakcyjne, szybko rozwijające się i słabo spenetrowane regiony Europy. Połączona Grupa będzie dobrze przygotowana do wykorzystania dalszych możliwości rozwoju, zarówno organicznego i nieorganicznego. Jest to poparte adresowalnym rozmiarem rynku i korzystną dynamiką branży, taką jak przyspieszone przejście na płatności cyfrowe w całej Europie i zwiększone zapotrzebowanie na dostawców pełnego zakresu usług.

To kluczowy kamień milowy na naszej drodze do stworzenia wiodącego europejskiego systemu płatności bezgotówkowych o zwiększonej skali, zasięgu i niespotykanych możliwościach, z których skorzystają wszyscy nasi klienci w Europie – od konsumentów po merchantów, od banków po firmy, od administracji publicznej po instytucje. Wspólnie, wykorzystując silną komplementarną obecność zarówno w najbardziej cyfrowo rozwiniętych, jak i słabo zdigitalizowanych regionach Europy, chcemy kształtować sposób, w jaki ludzie płacą, a firmy akceptują płatności, oferując najbardziej innowacyjne i niezawodne rozwiązania. –  mówi Paolo Bertoluzzo, CEO Nexi.

Naszą wspólną podróż zaczynaliśmy jako lokalne firmy płatnicze, przekształcając się na przestrzeni ostatnich lat w wiodące międzynarodowe przedsiębiorstwa. To pokazuje nasze zaangażowanie w budowanie zaufania i siłę na szczeblu lokalnym, czy to we Włoszech, Niemczech, krajach skandynawskich czy innych regionach Europy. Ta potężna strategiczna kombinacja pozwoli nam stworzyć największą paneuropejską platformę, która zapewni doskonałe rozwiązania w zakresie produktów, jak i wydajności. Liczymy na to, że jeszcze w tym roku dołączą do nas również utalentowani specjaliści z SIA. Łączenie pasjonatów i wysoce kompetentnych profesjonalistów w prawdziwie paneuropejskiej firmie jest decydującym czynnikiem, który pozwoli nam jeszcze lepiej obsługiwać obecnych, jak i przyszłym klientów, a także napędzać innowacyjność. Chcemy wspierać europejską transformację bezgotówkową, czyniąc każdą płatność cyfrową, ponieważ jest to prostsze, szybsze i bezpieczniejsze dla wszystkich. – dodaje Bertoluzzo.

Po fuzji, CEO Nexi, Paolo Bertoluzzo, obejmie funkcję CEO Grupy. Natomiast CEO Nets, Bo Nilsson, obejmie stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Nets oraz wejdzie w skład Zarządu Nexi. Obecny CFO Nets, Klaus Pedersen, zostanie CEO Nets podległym Paolo Bertoluzzo. Stefan Goetz, Partner w Hellmann & Friedman i obecny Prezes Zarządu Nets, dołączy do Grupy jako członek Zarządu.

Grupa Nets

W Nets uważamy, że podstawą wzrostu i postępu są proste produkty i rozwiązania – zarówno w sektorze handlowym, jak i w życiu społecznym. Mając siedzibę główną w Kopenhadze w Danii i ponad 4000 pracowników w całej Europie, pomagamy europejskim instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i handlowcom nieco ułatwić przyszłość dla swoich klientów, zapewniając jednocześnie niezrównane bezpieczeństwo i stabilność usług. Rozwiązania płatnicze dla łatwiejszego jutra. Więcej informacji znajduje się na stronie www.nets.eu.

Nexi

Nexi jest wiodącą firmą sektora PayTech we Włoszech notowaną na głównym rynku włoskiej giełdy. Prowadzi działalność w ścisłej współpracy z ok. 150 bankami partnerskimi, w oparciu o zintegrowaną, kompleksową i wielokanałową technologię, łącząc ze sobą banki, podmioty handlowe i konsumentów poprzez umożliwianie płatności cyfrowych. Nexi pomaga upraszczać systemy płatnicze swoich klientów i bierze udział w procesie cyfryzacji włoskiej gospodarki. Aktywność firmy skupia się w trzech segmentach: usługi i rozwiązania dla handlu, karty i płatności cyfrowe oraz rozwiązania cyfrowej bankowości. Więcej informacji znajduje się na stronie www.nexi.it.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę