Wykorzystanie terminali płatniczych w sektorze usługowym

Wykorzystanie terminali płatniczych w sektorze usługowym

Nie chcesz stracić klientów? Zaopatrz się w terminal płatniczy dla sektora usługowego. Dowiedz się, kogo dotyczy obowiązek posiadania terminala i jakie niesie on ze sobą korzyści.

Coraz więcej terminali płatniczych w Polsce

Ponad 1 milion. Tyle w Polsce jest terminali płatniczych. Możesz spotkać się z nimi praktycznie wszędzie. Banki, sklepy, stacje benzynowe i punkty obsługi. Za ich pomocą zapłacisz zarówno za fryzjera, jak i za kolację w restauracji.

Tak duża liczba terminali płatniczych wynika także z oczekiwań klientów. Przyznaj sam, że coraz rzadziej płacisz gotówką. Liczenie drobnych, wydawanie reszty i ciągnąca się kolejka. Z tym najczęściej kojarzą się tradycyjne płatności. Dzięki terminalowi płatniczemu zapłacisz za usługi w kilka sekund.

Większość Polaków płaci zbliżeniowo

Nawet 65% z nas najczęściej płaci kartą. Do końca 2021 roku w Polsce było 43,3% kart płatniczych. Większość z nich to karty debetowe, stanowią one 82,5% wszystkich wydanych kart. Oprócz nich w naszych portfelach znajdują się:

  • karty kredytowe;
  • karty przedpłacone;
  • karty obciążeniowe.

Najchętniej korzystamy z nich w sklepach i na stacjach benzynowych. Na liście nie brakuje również punktów usługowych. Fryzjerzy czy restauratorzy wiedzą, że bez terminali płatniczych mogą stracić sporo klientów. Dlatego wyszli oni naprzeciw oczekiwaniom i umożliwili płatności bezgotówkowe.

Nowe prawo o terminalach płatniczych

Jest jeszcze jeden powód, dla którego liczba terminali tak znacząco rośnie, a możliwe, że w najbliższym czasie będzie jeszcze wyższa. Są to zmiany przepisów, które obowiązują od początku 2022 roku. Co takiego zmieniły?

Czytaj też: Wykorzystanie terminali płatniczych w aptekach i usługach medycznych

Od 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy, którzy korzystają z kasy fiskalnej, są zobowiązani do tego, aby dać możliwość płatności bezgotówkowych. W tym celu mogą oni wykorzystać terminal płatniczy, który jest najprostszym sposobem na płatności mobilne czy kartą.

Dzięki nowemu prawu klient ma możliwość wyboru, w jaki sposób chce zapłacić. Dlatego karteczki w sklepach “Tylko gotówka” nie będą zgodne z przepisami. Wyjątkiem są tylko ci przedsiębiorcy, którzy są zwolnieni z obowiązku posiadania kas fiskalnych. Co więcej, od 2023 roku płatności powyżej 20 000 zł będą możliwe tylko bezgotówkowo.

Zalety terminala płatniczego dla sektora usługowego

Jak widzisz, posiadanie terminala płatniczego staje się obowiązkiem dla firm z wielu branż. Jest on potrzebny nie tylko w sklepach czy w transporcie, ale również w sektorze usługowym. Jeśli do tej pory miałeś do niego wątpliwości, poznaj jego zalety. Przekonaj się, jak bardzo ułatwi on Twoją pracę.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przyjmowanie i rozliczanie gotówki zawsze wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Nie chodzi tutaj wcale o oszustwa, które także mogą się zdarzyć, ale o zwykłe błędy. W końcu nie jesteśmy nieomylni, a podczas obsługi klienta mogą zdarzyć się pomyłki. Po co zatem narażać siebie lub swoich pracowników na stres? Dzięki terminalowi płatniczemu zwiększysz bezpieczeństwo i zapewnisz szybszą obsługę.

Nie stracisz klientów

Jak już pisaliśmy, rośnie liczba osób, które nie noszą ze sobą gotówki. Są to w szczególności młodzi ludzi. Szacuje się, że nawet co 3 Polak ma ją przy sobie rzadko lub nigdy. Inni zaś nie noszą przy sobie portfela, załatwiając wszystkie sprawy przez aplikacje mobilne.

Chyba nie ma nic gorszego niż wychodzący klienci, którzy nie mieli jak zapłacić za Twoje usługi. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, powinieneś zadbać o możliwość płacenia bezgotówkowo.

Szybkość i wygoda

Przystawiasz i gotowe. Tak w skrócie można opisać płacenie bezgotówkowe. Obecnie terminale płatnicze pozwalają na płacenie nie tylko kartą, ale również przy pomocy telefonu czy kodów BLIK.

Czytaj też: Branża transportowa z terminalem płatniczym

Co więcej, powstaje coraz więcej terminali mobilnych, które można zainstalować na smartfonie lub tablecie. Dzięki temu nie musisz mieć przy sobie POS, aby przyjąć płatność od klienta.

Jeśli zaś chcesz przyjmować płatności przy pomocy terminala stacjonarnego, możesz korzystać z PIN pada. Jest to dodatkowe urządzenia połączone z kasą fiskalną. Możesz je ustawić bliżej klienta. Dzięki temu nie musisz podawać swojego POS, a jednocześnie zapewnić poczucie dyskrecji i wygody.

Podsumowanie

Dla wielu przedsiębiorców posiadanie terminala płatniczego to obowiązek, który wynika z obecnego prawa. Jednocześnie jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klienta. Coraz więcej osób nie nosi przy sobie gotówki, a nawet portfela. Płatności bezgotówkowe stały się zatem naszą codziennością.

Artykuły opublikowane na stronie pep.pl (Grupa Nexi) mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady prawnej, podatkowej, inwestycyjnej czy finansowej. Prezentowane treści nie mogą być traktowane jako wytyczne do podejmowania decyzji związanych z finansami, inwestycjami, podatkami, prowadzeniem działalności gospodarczej lub innymi kwestiami biznesowymi. Każda decyzja powinna być podjęta po konsultacji z odpowiednim specjalistą, takim jak doradca podatkowy, inwestycyjny, prawnik czy inny profesjonalista w danej dziedzinie. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania informacji zawartych na stronie bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem.

Terminal płatniczy za 0zł przez rok

Zamowterminal - Poradniki

Uzupełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Oceń tekst

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Oceń arytkuł jako pierwszy!

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę