Bezgotówkowa randka – czy się opłaci?

Cały świat idzie w kierunku płatności bezgotówkowych – są łatwiejsze do przeprocesowania, szybsze, a te online pozwalają często na znaczne oszczędności dla sprzedającego i uzyskanie lepszej ceny dla kupującego. Więc warto! Tym bardziej że odwrotu od tego trendu nie będzie  –  w USA już ponad 52 proc. transakcji jest bezgotówkowe, w Europie dopiero nieco ponad 34 proc.

Przez żołądek do serca

Wybór miejsca na spotkanie z drugą połową jest chyba najważniejszą częścią planu wspólnego wieczora. Jak pokazują badania, jednym z najczęściej wybieranych na spotkanie walentynkowe miejsc są restauracje. W Polsce w większości miejsc można nadal zapłacić gotówką, choć na świecie są już lokale, które zupełnie wycofały się z przyjmowania banknotów i bilonu. Tłumaczą to wydłużonym czasem obsługi klienta, problemem z wydawaniem reszty, koniecznością pilnowania pieniędzy pozostawionych na stolikach, jak też – co ciekawe – kwestiami higienicznymi: według restauratorów kontakt kelnera przynoszącego posiłki z pieniędzmi niesie konieczność zachowania dodatkowych obowiązków mycia rąk. Dodatkowo wchodzą tu w grę kwestie bezpieczeństwa – brak gotówki w restauracji to brak ryzyka kradzieży.
W Polsce znajdziemy wiele miejsc, w których zapłacimy kartą czy to przy barze, czy w przenośnym terminalu. Standardem stają się też płatności telefonem przez BLIK, czy Apple Pay. Dyskretne uregulowanie rachunku preferowaną przez klienta metodą płatności to dodatkowy komfort, gdy jesteśmy w trakcie randki. Restauracje przykładają dużą wagę do wyboru dostawcy bezgotówkowych usług płatniczych, gdyż od ich niezawodności i różnorodności wyboru metod płatności zależy często zadowolenie klienta i jego lojalność.

Wszyscy lubią prezenty!

Walentynki bez upominku, to trochę jak święta bez choinki J Prezent nie musi przecież być kosztowny, aby być wyjątkowy. W obliczu szybkiego trybu życia i chęci zakupu oryginalnego podarunku, optymalne są zakupy on-line. Szybko, sprawnie, mając ogromny wybór pomysłów z Polski, jak i sklepów międzynarodowych. Możemy przebierać w promocjach i okazjach przygotowanych specjalnie na Dzień Zakochanych. Nie dość, że zakup jest często dostarczony pod nasze drzwi w ciągu 24 godzin, to kupując online zwykle mniej płacimy za rzecz, niż w sklepie tradycyjnym. Nie mówiąc już o możliwości zwrotu prezentu, jeżeli nie przypadnie do gustu drugiej stronie. Przy wyborze sklepu internetowego bardzo ważna jest wiarygodność sprzedającego. Powinniśmy sprawdzić nie tylko opinie o danym sklepie, ale też metody płatności, jakie oferuje sprzedawca i ich wiarygodność. Warto – w zależności od potrzeb – korzystać z usług sklepu, który ma wiele metod płatności: od najbardziej popularnych, po bardziej niszowe, jak np. banki spółdzielcze. Przy transakcjach międzynarodowych dobrze, gdy mamy możliwość zapłaty rozwiązaniami globalnymi, tj. wspominanym już Apple Pay.

Przed wyjściem

Stolik w restauracji zarezerwowany, upominek spakowany. Czas na ostatnie przygotowania. Na kilka dni przed spotkaniem kobiety często odwiedzają salony kosmetyczne – w większości nowoczesnych salonów urody, za usługi płacimy kartą. To samo tyczy się usług fryzjerskich, z których przed randką często korzystają panowie. Tu podobnie, nawet najmniejsze lokalne salony mają już terminal płatniczy i umożliwiają płatności w modelu SoftPOS.  Ważne, aby oferta obsługi płatności bezgotówkowych była dla lokalu zindywidualizowana, tj. robią to Polskie ePłatności. Salon będzie dobrze prosperował, klient będzie bardziej zadowolony, ponieważ nawet bez portfela, załatwi sprawy.
Jednym słowem, na Walentynki możemy przygotować się nie wychodząc z domu, czy z pracy i w pełni bezgotówkowo. Jedyne co nam jest potrzebne w świecie gdzie nowe technologie towarzyszą nam na każdym kroku, to karta płatnicza, dostęp do konta bankowego on-line czy zintegrowany z metodami płatności – smart phone.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę