Mastercard i Nexi łączą siły, aby rozwijać otwartą bankowość w Europie

Nexi, wiodąca europejska firma z sektora PayTech, wybrała Mastercard na swojego strategicznego partnera do obsługi płatności opartych na otwartej bankowości  w Europie. Dzięki tej współpracy rozwiązanie Mastercard Open Banking ułatwi płatności w e-commerce wykorzystując  bramki płatnicze Nexi, z których korzystają sprzedawcy w całej Europie.

Mastercard i Nexi wspólnie rozbudują zintegrowany ekosystem płatności cyfrowych, oparty na rozwiązaniach otwartej bankowości Mastercard, oferując konsumentom jeszcze większy wybór bezpiecznych i wygodnych sposobów płatności podczas zakupów online.

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych metod płatności, otwarta bankowość umożliwia każdemu, kto posiada konto bankowe, dokonywanie szybkich płatności cyfrowych na konto sprzedawcy. Są one inicjowane natychmiastowo za pośrednictwem istniejących protokołów uwierzytelniania w banku konsumenta, w tym danych biometrycznych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do wykonania płatności, dzięki czemu jest to łatwe i wygodne.

Korzyści dla sprzedawców obejmują autoryzację i rozliczanie płatności w czasie rzeczywistym, umożliwiając szybki dostęp do środków oraz lepsze zarządzanie przepływem gotówki i przychodów. Wykorzystując innowacyjne technologie i metody płatności, sprzedawcy mogą lepiej dostosować się do rosnących oczekiwań klientów w zakresie szybkich i płynnych płatności cyfrowych.

„Cieszymy się, że we współpracy z Nexi możemy opracować metodę płatności bezpośrednio powiązaną z rachunkiem konsumenta, która zwiększy wybór płatności i sprawi, że zakupy online staną się bardziej płynne i bezpieczne” powiedział Bart Willaert, EVP, International Open Banking w Mastercard. „Od ponad pięciu dekad tworzymy bezpieczne i nowoczesne  rozwiązania w ramach naszej globalnej sieci płatniczej. Teraz, dzięki kolejnym innowacjom w tym technologii otwartej bankowości Mastercard zapewnia konsumentom i firmom w całej Europie dostęp do jeszcze bardziej innowacyjnych form płatności.”

„Z radością ogłaszamy naszą strategiczną współpracę z Mastercard, dzięki której będziemy mogli wykorzystać moc rozwiązań otwartej bankowości w Europie, aby skalować i zwiększać nasze możliwości oraz zwiększać wygodę klientów w zakresie płatności” – powiedział Omar Haque, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Nexi. „Dzięki partnerstwu z Mastercard i wykorzystaniu wiodącej pozycji i doświadczenia firmy w zakresie otwartej bankowości, a także zaufanej infrastruktury płatniczej, zwiększymy nasz potencjał do usprawniania cyfrowej transformacji płatności w Europie”.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę