Nets przejmuje wiodącego dostawcę usług płatniczych Polskie ePłatności

  • Przejęcie szybko rozwijającej się spółki PeP jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Nets w Polsce.
  • Dzięki silnej pozycji PeP w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie akceptacji kart i terminali w punktach sprzedaży, transakcja ma przekonujące dopasowanie strategiczne, uzupełniające ofertę Nets dla polskich handlowców.

Nets, lider europejskiej branży płatniczej, ogłasza przejęcie spółki Polskie ePłatności (PeP), wiodącego agenta rozliczeniowego w Polsce z bazą ponad 125 000 terminali zainstalowanych w punktach sprzedaży i szeroką ofertą rozwiązań płatniczych, skoncentrowanych na atrakcyjnym segmencie MŚP.

Wartość transakcji Polskie ePłatności wyceniana jest na 405 milionów Euro.

Dzięki przejęciu PeP Nets jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję w Polsce, która jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów geograficznych w Europie z uwagi na niską penetrację kartami oraz dwucyfrowy wzrost wykorzystania kart, wynikający z przejścia z płatności gotówkowych na płatności kartami. Rozwój ten jest dodatkowo wspierany przez inicjatywy państwowe, promujące rozwiązania w zakresie płatności elektronicznych w sklepach.

Bo Nilsson, Prezes Zarządu Grupy Nets, stwierdza: „PeP jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży technologii płatniczych spośród dynamicznych gospodarek płatności cyfrowych w Europie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zespołu PeP, ich wysokiej jakości działań wewnętrznych i wyników biznesowych. Przejęcie jest następstwem naszego niedawnego przejęcia Dotpay/eCard oraz strategicznego sojuszu z Przelewy24. Obie te firmy są szczególnie silne w dziedzinie e-commerce. Dzięki mocnej pozycji PeP w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie akceptacji kart i terminali w punktach sprzedaży, transakcja ma przekonujące dopasowanie strategiczne i uzupełnia naszą ofertę dla przedsiębiorstw w Polsce”.

Prezes PeP, Jarosław Mikos, komentuje: „Cieszymy się, że możemy stać się częścią czołowego gracza na europejskim rynku, jakim jest Grupa Nets. Pozwoli to nam wesprzeć długofalową strategię silnego wzrostu, a także uatrakcyjnić ofertę całej grupy. Wierzymy, że wspólne wykorzystanie lokalnych możliwości przyczyni się do wielu znaczących korzyści dla naszych klientów”.

Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital: „Przejęcie PeP przez Nets jest kolejnym potwierdzeniem naszych kompetencji w obszarze zarządzania firmami, które odnoszą sukcesy w branży usług finansowych. PeP jest piątą udaną transakcją Innova w sektorze technologii płatności. Odkąd jesteśmy jej właścicielem, firma rozwijała się niezwykle szybko, stając się wiodącym agentem rozliczeniowym dla detalistów w Polsce. Wierzymy, że PeP, będąc częścią Grupy Nets, zrealizuje swój znaczący potencjał na dynamicznym polskim rynku”.

Grupa PeP zatrudnia ponad 600 pracowników. W 2020 roku firma spodziewa się osiągnąć przychody netto w wysokości około 55 mln euro.

Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy, a jego zakończenie spodziewane jest w trzecim kwartale 2020 roku.