Ostrzeżenie dla Klientów PeP oraz zainteresowanych ofertą PeP

Informujemy, że otrzymaliśmy informację o próbach podszywania się pod Spółkę Polskie ePłatności S.A. w celu wyłudzenia danych dostępowych do kont bankowych, pod pozorem zawarcia Umowy dzierżawy rachunku bankowego. Stanowczo informujemy, że Spółka Polskie ePłatności S.A. nie oferuje usługi dzierżawy rachunku bankowego oraz nie oferuje swoich usług za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Nawiązanie współpracy z PeP następuje wyłącznie poprzez kontakt ze strony  przedstawicieli handlowych lub pracowników sprzedaży zdalnej Spółki. Wszelkie próby kontaktu z intencją podpisania umowy na „dzierżawę rachunku bankowego” są próbą przestępstwa. Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi i roztropność, ponieważ Państwa zachowanie ma wpływ na bezpieczeństwo Państwa pieniędzy. Oszuści przesyłają wiadomości, korzystając z podobnie brzmiących do Polskich ePłatności nazw domen. Bardzo prosimy o uważne przeglądanie wiadomości i zwracanie uwagi na podejrzanych adresatów i hiperłącza. Prosimy o zgłaszanie do PeP wszelkich prób oszustwa poprzez formularz kontaktowy na stronie www.pep.pl lub na infolinię pod numerem tel.: +48 17 859 69 69.

Poniżej przedstawiamy nasze wskazówki jak uniknąć kradzieży:

  1. Nie odpowiadaj na ogłoszenie zamieszczone  na stronie Ogłaszamy24.pl dotyczące usługi dzierżawy rachunku bankowego;
  2. Nie zawieraj Umowy dotyczącej dzierżawy rachunków bankowych;
  3. W przypadku próby kontaktu ze strony osoby podającej się za pracownika PeP i oferującego dzierżawę rachunku skontaktuj się natychmiast z z COA (Centrum Obsługi Akceptanta) pod numerem 17 859 69 69 lub zgłoś taki przypadek za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej PeP;
  4. Nie przekazuj danych autoryzacyjnych do rachunków bankowych;
  5. Nie potwierdzaj operacji, której nie jesteś inicjatorem.  Nigdy nie podawaj nikomu kodu autoryzującego taką operację oraz nie zatwierdzaj jej w aplikacji mobilnej. Jeśli to zrobisz, przestępca będzie mógł wykonać transakcje z twojego konta bankowego.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę