ulga na start kto moze z niej skorzystac

Polskie ePłatności przejmują PayUp i zdobywają wyłączność na obsługę płatności bezgotówkowych Eurocash

Porozumienie PeP z PayUp S.A. to znaczący krok w konsekwentnie realizowanej strategii konsolidacji rynku  przez Polskie ePłatności, a także umocnienie pozycji PeP jako podmiotu o najszybszej dynamice wzrostu w sektorze płatności bezgotówkowych w Polsce. Od momentu przejęcia PeP przez Fundusz Innova Capital, spółka zrealizowała aż trzy akwizycje, tj. przejęcie terminalowej części biznesu Kolportera – NeoTU, zakup integratora płatności internetowych PayLane oraz obecnie – nabycie 100 proc. akcji PayUp S.A. Umowa z PayUp S.A. jest kolejnym potwierdzeniem realizacji wytyczonego celu; potwierdzeniem, które ma przełożenie na realne wzrosty: zwiększa liczbę terminali o 15,5 tys., przesuwając tym samym PeP na silną pozycję nr 3 na rynku.

Dążymy do osiągnięcia pozycji lidera usług na polskim rynku płatności bezgotówkowych. Pozyskanie PayUp S.A. zwiększa potencjał firmy, pozwalając zakończyć z sukcesem ważny w naszym rozwoju 2018 rok. Dzięki przejęciu akcji PayUp S.A. znacznie wzbogacimy nasz portfel kliencki o takie sieci handlowe, jak Groszek, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy Eurocash Cash and Carry.

Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności

PayUp Polska to spółka założona w 2007 roku. Posiada ponad 15,5 tys. terminali płatniczych zainstalowanych w sklepach należących do sieci organizowanych przez Grupę Eurocash oraz w innych sklepach detalicznych,  za pośrednictwem których świadczone są usługi pre-paid, w tym doładowania telefonów, akceptacji kart płatniczych, płatności w Internecie. Transakcja daje PeP wyłączność na obsługę płatności bezgotówkowych sieci Grupy Eurocash.

Rozglądamy się na rynku za firmami, które w istotny sposób mogą przyczynić się do rozszerzenia oferty PeP i penetracji rynku naszymi usługami. Włączenie struktur sprzedaży PayUp do PeP daje kolejne możliwości jeszcze lepszej obsługi klienta, a także daje szanse na wyjście na nowe rynki z naszą ofertą omnichanel. Zarówno PeP, jak i PayUp mają bardzo dużo do zaoferowania na rynku – teraz siła synergii da jeszcze lepsze korzyści i efekty.  Stoi przed nami wiele wyzwań, jednak mając doświadczenia z poprzednich konsolidacji, wykorzystamy nasze szanse i nowe przewagi konkurencyjne.

Marcin Drozdowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za strategię i M&A

W wyniku podpisanego porozumienia, do zarządu Polskich ePłatności dołączy Piotr Kokoszczyński pełniący obecnie funkcję Dyrektora Generalnego PayUp S.A.
Przyłączenie PayUp S.A. do grupy Polskich ePłatności i proces fuzji firm oznacza, że Klienci PayUp otrzymają dodatkowe funkcjonalności m.in. nowoczesną Strefę Klienta z zaawansowanymi raportami i narzędziami analitycznymi oraz możliwość zarządzania produktami z poziomu logowanego panelu czy całodobowe centrum obsługi techniczno-rozliczeniowej.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę