Polskie ePłatności stają się częścią Grupy Nets

Po otrzymaniu niezbędnych zgód regulacyjnych, 26 października 2020 roku transakcja przejęcia Polskich ePłatności przez Grupę Nets została sfinalizowana. Polskie ePłatności mają nowego właściciela i tym samym stają się częścią Grupy Nets, lidera europejskiej branży płatniczej.

Jest to początek nowej drogi biznesowej, a zmiana inwestora to dla PeP szansa na dalszy dynamiczny rozwój i wejście na rynki zagraniczne jako część Grupy Nets.

To co jednak najważniejsze, to informacja, że zarówno marka jak i dotychczasowa działalność zostają zachowane. Misja PeP, jej strategia i cele, które okazały się być zwycięskie, będą nadal realizowane. Obecny kurs będzie kontynuowany w oparciu o bogate doświadczenie Grupy Nets w zakresie rozszerzania płatności bezgotówkowych w innych krajach europejskich. Polskie ePłatności łączą siły z Grupą Nets i rozpoczynają nowy rozdział biznesowy u boku silnego europejskiego partnera.

PeP pozostaje odrębną Spółką i będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach.

O Nets

W ostatnich 3 lat Grupa Nets poszerzyła swoją obecność w Europie, uczestnicząc w sześciu dużych strategicznych transakcjach. Nets zbudował także w Polsce silne portfolio produktowe w sektorze e-commerce min. poprzez przejęcie Dotpay/eCard oraz zawarcie strategicznego sojuszu z Przelewy24.  Grupa ma główną siedzibę w Kopenhadze w Danii i zatrudnia ponad 4000 pracowników w całej Europie. Pomaga i wspiera instytucje finansowe, firmy i handlowców w całej Europie w dziedzinie wdrażania produktów jutra, zapewniając jednocześnie niezrównane bezpieczeństwo i stabilność.

Komunikat prasowy:

20201026_grupa_nets_przejmuje_polskie_eplatnosci_komunikat_prasowy