Rusza PepPay, czyli aplikacja Softpos Polskich ePłatności

Polskie ePłatności, jeden z wiodących agentów rozliczeniowych w Polsce, wprowadza do swojej oferty aplikację PepPay, będącą oprogramowaniem typu Softpos. PepPay sprawi, iż smartfony i tablety będą pełnić rolę terminala i przyjmować płatności zbliżeniowe kartą płatniczą lub portfelem elektronicznym. Uruchomienie PepPay jest kluczowym elementem realizacji strategii firmy mającej na celu wyjście naprzeciw potrzebom dziesiątek tysięcy firm z sektora MSP w Polsce.

Według danych Narodowego Banku Polskiego za II kwartał 2022 r. transakcje zbliżeniowe stanowiły 98,5 proc. liczby i 94,8 proc. wartości wszystkich bezgotówkowych transakcji kartowych. Upowszechnienie się technologii NFC (ang. near-field communication) umożliwiło także rozwój płatności mobilnych opartych na karcie płatniczej z wykorzystaniem smartfonów oraz elektronicznych gadżetów (tzw. wearables). Natomiast integracja wirtualnej kasy fiskalnej z terminalami płatniczymi – także w wersji SoftPOS, które właśnie wprowadza PeP (Grupa Nexi) umożliwia przyjmowanie i rozliczanie płatności jedynie za pomocą smartfona.

Misją Polskich ePłatności jest ułatwienie i wspieranie naszych partnerów w codziennym prowadzeniu i rozwoju ich biznesu. PepPay to kolejny krok w realizacji naszych celów. To szybka instalacja, bezpieczeństwo, niższe koszty czy brak konieczności obsługi osobnego urządzenia. – mówi Maciej Nowosielski, Prezes Zarządu Polskie ePłatności S.A. Jest to idealne rozwiązanie do przyjmowania płatności w miejscach obecnie niedostępnych, dla małych i średnich przedsiębiorców świadczących swoje usługi mobilnie, czy osób prowadzących działalność gdzie płatności są przyjmowane spontanicznie. Aplikacja sprawdzi się także w firmach kurierskich czy innych zawodach, gdzie kluczowa jest szybkość i komfort pracy lub oczekuje się tzw zapasowych rozwiązań. Prościej się nie da.

Aplikacja PepPay jest przeznaczona dla urządzeń opartych na systemie Android w wersji 8 lub nowszych (rekomendowane min. 10) posiadających czytnik NFC oraz dostęp do Internetu. PepPay przyjmuje również najpopularniejsze mobilne płatności zbliżeniowe: Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay czy BLIK C (Contactless). Klienci PeP mogą także procesować płatności kartami Sodexo oraz Edenred, wydawanymi z ramienia Mastercard.

Dodatkowo aplikacja PePpay prezentuje historię wykonanych transakcji, umożliwia wysłanie potwierdzenia za pośrednictwem wiadomości e-mail na wskazany przez klienta adres oraz jest przygotowana do integracji z aplikacjami biznesowymi np. systemami gastronomicznymi. Wszystkie transakcje są chronione unikalnymi kodami zabezpieczającymi, a płatności autoryzowane są przez bank w trybie online. Bezpieczeństwo płatności zostało potwierdzone przez Mastercard, VISA oraz organizację PCI.

Aplikację w wersji PepPay dostarcza duńska firma Softpay.io ściśle współpracująca z Grupą Nexi oraz od kilku lat rozwijająca swoje rozwiązanie typu Aoftpos, które jest już dostępne w wielu krajach Europy.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę