Zmiany w zarządzie Polskich ePłatności

Tajęcina, 6 czerwca 2022 r. – W Zarządzie Grupy Polskie ePłatności S.A. doszło do istotnych zmian. Żaklina Pawlak-Iwińska, Wiceprezes ds. HR weszła w skład ścisłego kierownictwa, do którego dołączył także nowy CFO – Rafał Merk. Zmiany kadrowe są konsekwencją rozwoju PeP na polskim rynku oraz wewnątrz europejskiej Grupy Nexi-Nets. Polskie ePłatności biorą na cel zdobycie pierwszego miejsca w dziedzinie agentów rozliczeniowych w Polsce.

Żaklina Pawlak-Iwińska jest związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy w 2010 roku. Początkowo na stanowisku Dyrektora Działu Personalnego, następnie od 2019 roku. Wiceprezesa ds. Personalnych, a obecnie pełni funkcję Wiceprezesa ds. HR. Jest także członkiem Zarządu w spółce BillBird S.A. będącej członkiem Grupy Polskie ePłatności S.A.

Rafał Merk, który objął stanowisko CFO Grupy Polskie ePłatności S.A, posiada bogate doświadczenie w branży finansowej oraz leasingowo – faktoringowej. Od 20 lat związany jest ze spółkami sektora usług finansowych. Od 2019 roku do czerwca br. pełnił funkcję Członka Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz reprezentował PZWLP we władzach Związku Polskiego Leasingu (ZPL), wchodząc w skład Komitetu Wykonawczego ZPL jako Wiceprzewodniczący tego organu.

Żaklina Pawlak-Iwińska dzięki doskonałej znajomości specyfiki branży PayTech oraz wieloletniemu doświadczeniu w strukturach firmy była naturalną kandydatką na stanowisko Członka Zarządu – mówi Maciej Nowosielski, p.o. Prezesa Zarządu Grupy Polskie ePłatności S.A. – Jesteśmy pewni, że obecne zmiany w zarządzie oraz jego wzmocnienie nowym CFO pozwolą na intensyfikację dotychczasowych działań oraz jeszcze bardziej dynamiczny rozwój PeP.

Wiceprezes ds. HR jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto ukończyła studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz posiada certyfikat z ESCP Business School w Berlinie. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A. Obecnie swoje ogromne doświadczenie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi wykorzystuje do strategicznego rozwoju PeP. Niejednokrotnie uczestniczyła w procesach fuzji czy przejęć spółek, co sprawia, że wiedza jest poparta praktycznymi umiejętnościami w tym zakresie.

Natomiast nowy CFO Rafał Merk jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Karierę rozpoczął w 2001 roku w departamencie finansowym AVIVA Group. Od 2007 roku pracował w spółkach leasingowo-faktoringowych. W 2007 roku objął funkcję Dyrektora Finansowego w ING Commercial Finance, następnie od 2010 roku – Finance Managera w holenderskiej centrali ING LeaseHolding. W latach 2012 – 2017 pełnił rolę Dyrektora Finansowego dla regionu Europy Wschodniej w De Lage Landen. Od 2017 był Dyrektorem Zarządzającym Athlon Polska. Wolny czas najchętniej spędza żeglując lub podróżując.

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę