Płatność kartą za polisy ubezpieczeniowe

Zawarcie umowy ubezpieczenia wiąże się z koniecznością szybkiego opłacenia pierwszej składki. Płatności za polisę kupioną u agenta ubezpieczeniowego w biurze, do tej pory wiązały się z koniecznością posiadania gotówki lub późniejszego opłacenia należności przelewem bankowym na konto przypisane polisie.

A najwygodniej i najszybciej byłoby kartą, prawda? Teraz jest to możliwe i usługa zapłacenia kartą za ubezpieczenie wreszcie staje się faktem.

Dlaczego agencje ubezpieczeniowe nie oferowały płatności kartą za polisy ubezpieczeniowe?

W multiagencjach opłacić polisę mogliśmy do niedawna tylko przelewem lub gotówką, ponieważ nie posiadały one terminali płatniczych.

Tradycyjny terminal płatniczy umożliwia płacenie za zakupione towary i usługi kartą kredytową, ale tylko na jedno konto bankowe. W sklepie sprawa jest prosta, właściciel podaje konto, na które mają wpływać zyski ze sprzedaży, konto to jest wgrywane do terminala. W czasie zakupów w sklepie zapłaty wpływają na konto w banku sprzedawcy.

Sprawa w multiagencji ubezpieczeniowej przedstawia się inaczej. Niezależnie od formy płatności, składki muszą trafić jak najszybciej na konto towarzystw ubezpieczeniowych.

Jeżeli do tradycyjnego terminala może być przypisane jedno konto, to agent dla każdego towarzystwa powinien mieć osobny terminal. Są agencje, które reprezentują towarzystwa w liczbie kilkunastu.

Możesz mieć kilkanaście terminali, ale kto to logistycznie ogarnie? Trudne zadanie. Dlatego przyjęło się, że dowodem zawarcia umowy jest potwierdzenie przelewu, ponieważ tak najczęściej opłacaliśmy polisę.

Płatności kartą za ubezpieczenia – TubaPay

Specjaliści od płatności i firmy ubezpieczeniowe dostrzegały problem pominięcia karty, w formie opłacania ubezpieczeń. Naprzeciw problemowi wyszli programiści, którzy zaproponowali rozwiązanie o nazwie TubaPay.

TubaPay to oprogramowanie do terminala, które umożliwia przekazywanie odpłatności z jednego terminala na konta kilku towarzystw.

Dzięki temu kupowanie ubezpieczeń za pomocą karty stało się możliwe, w przypadku posiadania przez ubezpieczyciela odpowiedniego oprogramowania w terminalu.

Jak działa program umożliwiający płatność kartą za ubezpieczenia?

Opłacić ubezpieczenie zakupione w agencji możemy teraz, nie tylko używając karty, ale także telefonu. Od klienta zależy, jak chce zapłacić. Możliwości systemu takich płatności przyspieszą czas wprowadzenia ubezpieczenia w życie, a także zaoszczędzą sporo czasu agenta, klienta oraz pracowników towarzystw.

Wiele polis ma składkę miesięczną, teraz wpłaty będą mogły pobierać się automatycznie. TubaPay umożliwia zapamiętanie danych karty, przy pomocy bezpiecznego tokenu danej karty.

Umowę na comiesięczne opłacanie należności, będziemy mogli realizować w ciągu bez przerw spowodowanych zapomnieniem o konieczności zrealizowania odpłatności.

Jako klient masz wolną głowę od pamiętania o wszystkich terminach płatności miesięcznych. Raz użyjesz karty płatniczej lub kredytowej kupując ubezpieczenie, a w przypadku kolejnych składek opłaty automatycznie pobiorą się na konto ubezpieczyciela.

Potrzebna nam będzie jeszcze tylko aplikacja na telefon, która będzie wczytywać kody polis i przekazywać je przez Bluetooth do terminala.

Co najważniejsze, agent ubezpieczeniowy nie ponosi kosztów realizacji transakcji, ponieważ te znajdują się po stronie dużych firm ubezpieczeniowych, które przystępują do projektu TubaPay.

Towarzystw takich jest coraz więcej. Systematycznie włączają się one w program i umożliwiają opłacanie umów za ubezpieczenie przy pomocy kart kredytowych w biurze.

Po stronie agenta leży zaopatrzenie się w odpowiedni terminal i sprzedaż umów oraz rozpatrywanie wniosku o dane ubezpieczenie.