Transakcje MO/TO – bez fizycznego użycia karty

Korzystanie z usługi MO/TO przynosi szereg korzyści:

  1. Gwarancja uzyskania płatności po wykonaniu usługi, np. w przypadku rezerwacji pokoju hotelowego lub samochodu;
  2. W przypadku wypożyczenia samochodu preautoryzacja stanowi zabezpieczenie i określa odpowiedzialność kierowcy w razie zdarzeń, w których konieczna jest wypłata odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową;
  3. Prosty sposób na przyjmowanie płatności w przypadku rezerwacji telefonicznej lub emailowej.

Czym jest usługa MO/TO?

Transakcje MO/TO (ang. Mail Order/Telephone Order) pozwalają na obciążenie rachunku, bez fizycznej obecności karty oraz jej posiadacza, przez maila lub za pośrednictwem telefonu. MO/TO jest usługą dedykowaną dla branż, w których rezerwacje usług odbywają się zdalnie. Pozwala ona na wygodne i szybkie zabezpieczenie środków na poczet usługi, jednak ze względu na brak fizycznego udziału karty i jej posiadacza transakcje MO/TO obarczone są wysokim ryzykiem reklamacji.

Usługa MOTO daje możliwość dokonywania płatności kartowych na podstawie informacji zebranych od klienta podczas kontaktu telefonicznego czy pocztą elektroniczną. Jest to usługa szczególnie ważna dla niektórych branż, m.in. dla hoteli czy sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową.

Czym jest Preautoryzacja bez fizycznej obecności karty?

Usługa ta skierowana jest do branży hotelowej oraz do wypożyczalni samochodów – czyli tam, gdzie Państwu jako właścicielom, zależy na zablokowaniu środków na koncie klienta na rzecz przyszłej płatności. Hotele i wypożyczalnie samochodów gwarantują sobie w takich przypadkach uzyskanie zapłaty po wykonaniu usługi, np. w przypadku rezerwacji pokoju hotelowego czy wypożyczenia samochodu.

Czym jest Preautoryzacja z fizyczną obecnością karty?

Jest to usługa skierowana do każdej branży, pozwala zablokować środki na koncie klienta na rzecz przyszłej płatności. Wymagana jest obecność klienta wraz z kartą na miejscu.

Usługa skierowana do hoteli, pensjonatów, wypożyczalni samochodów, sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową.

Jesteś zdecydowany, ale nie posiadasz jeszcze terminala?

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat transakcji bez fizycznego użycia karty MO/TO ?

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę