Jak płacić PayPal

PayPal – wszystko, co trzeba wiedzieć na temat płatności i przelewu na PayPal

Spis treści

Płatności dokonywane w Internecie są zarówno łatwe, wygodne, jak i szybkie. Wystarczy jedynie parę kliknięć, by opłacić wybrany przez siebie produkt lub usługę. Handel w wyniku przemian technologicznych i globalnych w dużej mierze przeniósł się do Internetu i trudno się temu dziwić.

Tym bardziej, że narzędzi umożliwiających wirtualne zakupy jest tak wiele. Jednym z nich jest PayPal. Według raportu „Płatności Cyfrowe 2020” jest to czwarty najpopularniejszy środek płatności online w Polsce. Chętniej korzysta się jedynie z płatności i aplikacji bankowych.

PayPal – co to jest?

PayPal można porównać do narzędzia, które przypomina portfel elektroniczny. Dzięki niemu zarządza się swoimi środkami i przeznacza je na różnego rodzaju transakcje dokonywane w internecie. Co ważne, konto na PayPal może być zintegrowane z kartą płatniczą i z kontem bankowym.  

PayPal trafił do Polski w 2006 roku. W tym czasie pojawiło się wiele innych konkurencyjnych środków płatności, jednak nie zyskały one aż takiego uznania.

W 2015 roku odłączył się on od amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay i zaczął być całkowicie niezależną firmą. Konto na PayPal stało się wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu można dokonać płatności internetowych na całym świecie. 

Jakie są zalety konta na PayPal?

Dzięki temu elektronicznemu portfelowi nie tylko zyskuje się większą kontrolę nad dostępnymi środkami, ale przede wszystkim zwiększa się bezpieczeństwo każdej dokonywanej transakcji. Dlaczego? Otóż płacąc przez PayPal, pewne jest to, że odbiorca nie widzi m.in. danych bankowych i numeru karty kredytowej nadawcy.

PayPal – jak działa? Jak płacić?

Przede wszystkim PayPal to system zapłaty za towary i usługi oferowane w internecie. Decydując się na ich zakup i klikając przycisk przekierowujący do transakcji, rozwijają się możliwości zapłaty, wśród których jest m.in. metoda PayPal. Wybierając ją, należy zalogować się do konta i zatwierdzić transakcję.

Aby przyspieszyć ten proces przez ominięcie logowania, można zdecydować się na PayPal One Touch, który umożliwia zrealizowanie płatności w sposób automatyczny.

Posiadając konto na PayPal, można też łatwo uregulować tzw. opłaty stałe – np. te związane z płatną subskrypcją takich platform jak: Spotify, Steam lub Netflix.

Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach swojego konta, a pieniądze danego dnia będą automatycznie przelewane na konta dostawców. Tym samym unika się generowania zbędnych formalności i zyskuje się na czasie. 

Warto też wiedzieć, że PayPal to nie tylko zakupy online. Umożliwia on także organizowanie zrzutek. Nie ważne, czy powstały one w celach charytatywnych, czy rozrywkowych. Można ją rozpocząć, klikając „dodaj nową zbiórkę” i udostępniając łącze swoim znajomym lub członkom rodziny.

Ponadto, dzięki systemowi PayPal można realizować zwykłe przelewy do znajomych. Pod warunkiem, że posiadają oni swoje konto. Dodatkowym ułatwieniem transakcji między użytkownikami jest usługa PayPal.Me. Polega ona na tym, że użytkownik generuje specjalny link, który wysyła swojemu znajomemu, dzięki czemu wchodząc w niego, może on błyskawicznie przelać na jego konto określoną kwotę.

Jak założyć konto PayPal?

Założenie konta PayPal jest tak łatwe i przyjemne, jak tworzenie profilu na portalu społecznościowym. W pierwszej kolejności trzeba podać swój adres e-mail oraz hasło. Następnie należy kliknąć link wysłany na elektroniczną skrzynkę pocztową i potwierdzić założenie konta.

Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, to konto już jest założone, lecz posiadający je użytkownik jest użytkownikiem niezidentyfikowanym, przez co posiada on ograniczone możliwości władania swoim kontem. Weryfikację i możliwość skorzystania z pełni usług, jakie oferuje PayPal, zyskuje się poprzez dodanie do konta karty płatniczej.

Jak doładować PayPal?

Inną możliwością na dostępność do wszystkich udogodnień oferowanych przez PayPal jest doładowanie konta przez przelew standardowy lub doładowanie błyskawiczne. Dane niezbędne do przelewu można znaleźć po kliknięciu „Dodaj środki”.

Za co PayPal pobiera opłaty?

Założenie konta na PayPal jest całkowicie bezpłatne. Nic nie kosztuje także pobranie aplikacji mobilnej. Nie płaci się również za dodawanie środków na konto lub za ich wypłacanie na lokalny rachunek.

Opłaty nie są pobierane również wtedy, gdy dokonuje się zakupów internetowych. Natomiast odbieranie wpłat z tzw. transakcji komercyjnych, czyli otrzymywanie środków od klientów, wiąże się już z pewnymi kosztami. 

Nie w całości darmowe są także transakcje prywatne, czyli te dokonywane pomiędzy znajomymi i członkami rodziny. O ile nie ponosi się dodatkowych kosztów za korzystanie z salda PayPal, o tyle dokonywanie przelewów finansowanych choćby częściowo przy pomocy karty kredytowej lub debetowej, nakłada na nadawcę dodatkowe koszty.

Dodatkowe koszty dotyczą także transakcji międzynarodowych. Wysłanie środków do kogoś mieszkającego w innym kraju lub otrzymanie ich od niego generuje opłatę. Samo przeliczenie waluty również jest płatne.     

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę