Jakie zalety płyną z umożliwienia płatności bezgotówkowych w gabinecie lekarskim? Terminal płatniczy dla lekarza

Większość przedsiębiorców czy też osób wykonujących wolny zawód idzie z duchem czasu. Nowoczesne rozwiązania ułatwiają życie i zwiększają konkurencyjność danego biznesu. Nie inaczej jest jeśli mówimy o sposobie dokonywania płatności, który zmienił się na przestrzeni ostatnich lat w sposób diametralny. Terminale płatnicze pozwalające na bezgotówkowy obrót finansowy wypierają powoli tradycyjną gotówkę.

Terminal płatniczy – co to takiego?

Zanim opiszemy funkcje tych urządzeń, a także ich największe zalety oraz wady, warto zastanowić się nad tym, czym dokładnie jest terminal płatniczy. Najprościej tłumacząc, to urządzenie instalowane w punktach handlowo-usługowych, które pozwala na dokonanie przez klienta płatności za pomocą karty, kodu BLIK lub smartfona. Terminal jest połączony z bankiem za pośrednictwem centrum autoryzacyjnego. W naszym kraju funkcjonuje kilkanaście dużych podmiotów, które są operatorem płatności bezgotówkowych i zapewniają im pełne bezpieczeństwo. Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór terminali, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Eksperci sugerują jednak, aby podejść do tematu indywidualnie, ponieważ sprzęt musi być dopasowany do konkretnych potrzeb i wymagań.

Korzyści wynikające z używania terminali

Do największych zalet tego typu urządzeń należy z pewnością komfort ich użytkowania. Z terminali płatniczych można bowiem korzystać intuicyjnie za pomocą zaledwie kilku przycisków. Dzięki temu z płatnością poradzi sobie dosłownie każdy i to bez żadnej pomocy. Ogromnym atutem terminali jest również to, że można je zabrać w teren lub ulokować w mobilnym punkcie sprzedaży. Rozwiązanie to sprawdza się więc idealnie jeśli przedsiębiorca nie posiada stałej siedziby działalności gospodarczej. Mowa na przykład o przedstawicielach handlowych, agentach ubezpieczeniowych, jak i kurierach. Ponadto, nowoczesne systemy zabezpieczeń powodują, że można dokonywać płatności bez obawy o kradzież danych osobowych oraz innych wrażliwych informacji.

Czy w gabinecie lekarskim jest terminal płatniczy?

Terminal płatniczy u lekarza jeszcze kilka lat temu był sporą nowością, dziś jednak widok takiego sprzętu w gabinecie lekarskim nikogo nie dziwi. Oczywiście, nie posiadają go wszyscy lekarze, ale w dobrych klinikach czy przychodniach, gdzie pacjenci przyjmowani są prywatnie, jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Jak się okazuje, terminal u lekarza w większości przypadków jest w stanie dzięki swoim funkcjom zastąpić także kasę fiskalną. Wszystko to dzięki możliwości skonfigurowania go w taki sposób, aby działał w ramach jednego wspólnego systemu elektronicznego i był podłączony do bazy danych, rejestru transakcji finansowych itp. Tego typu integracja pozwala na gromadzenie niezbędnych informacji w jednym miejscu i łatwy dostęp do nich, co pozwala na zaoszczędzenie czasu, a często także środków finansowych.

Terminal płatniczy w gabinecie lekarskim – jakie są zalety dla lekarza i pacjenta?

Coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę, co może być kłopotliwe w sytuacji, gdy sprzedawca lub właśnie lekarz nie posiada możliwości płatności elektronicznej. Tylko przez ten jeden fakt może on stracić pacjentów, którzy są przyzwyczajeni do wygody i regulowania należności metodą bezgotówkową. Terminale płatnicze posiadają więc mnóstwo zalet, dzięki którym korzysta zarówno lekarz, jak i pacjent. Jedną z nich jest to, że można dosłownie w kilka sekund zrealizować płatność, a jej potwierdzenie znajdziemy od razu w historii rachunku bankowego.

Jaki rodzaj terminala płatniczego powinien wybrać lekarz do gabinetu?

Jak już wspomniano, najważniejsze są indywidualne potrzeby każdego z przedsiębiorców. Wybierając terminal płatniczy dostawca powinien przeprowadzić z kupującym wywiad, w którym padną pytania o obrót, średnią liczbę dokonywanych transakcji, ich rodzaj itp. Tylko w taki sposób można dopasować urządzenie, które sprawdzi się najlepiej w danych okolicznościach. Najważniejsze jednak, aby nabywca terminala zwrócił uwagę na kilka istotnych elementów takich jak warunki umowy z dostawcą i operatorem, ogólny koszt użytkowania urządzenia, gwarancję oraz serwisowanie. Ważnym aspektem jest także to, czy terminal obsługuje wszystkie najpopularniejsze rodzaje kart płatniczych dostępnych na naszym rynku, a także karty wielowalutowe. Koniecznością jest obecnie także posiadanie w urządzeniu opcji płatności zbliżeniowych, w tym kartą oraz smartfonem wyposażonym w odpowiednią technologię, jak i kodami BLIK. Często istnieje konieczność zakupu kilku różnych terminali w zależności od potrzeb. Alternatywą dla nabycia sprzętu na stałe jest jego najem lub dzierżawa na dany okres, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.

Terminale płatnicze u lekarzy – czy warto?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć wyłącznie w jeden możliwy sposób: oczywiście, że tak! Zawsze bowiem warto iść z duchem nowoczesności i jeśli ma się taką możliwość, dawać klientowi, a w tym przypadku pacjentowi, jak największy wybór jeśli chodzi o sposób płatności. Terminal płatniczy w gabinecie lekarskim nie jest w dzisiejszych czasach już żadnym udogodnieniem, lecz koniecznością. Warto więc zaopatrzyć się w tego rodzaju urządzenie, a przeglądając i porównując terminale płatnicze dla lekarzy można skorzystać z naszych porad. Przed zakupem należy porównać jak najwięcej modeli i dopiero wtedy dokonać świadomego wyboru. W razie pytań warto poprosić o wsparcie merytoryczne dostawcę lub producenta. Życzymy udanych i trafionych zakupów!

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę