Terminal płatniczy na stacji paliw

Terminal płatniczy na stacji paliw

Twoi klienci płacą kartą czy gotówką? Według badań ponad połowa Polaków najczęściej wybiera płatności bezgotówkowe. Warto zatem dać taką możliwość swoim klientom. Poznaj zalety terminali płatniczych na stacjach paliw.

Większość Polaków płaci kartą

Jak pokazują wyniki badań Narodowego Banku Polskiego, coraz więcej Polaków chce płacić kartą za zakupy i usługi. Tylko w IV kwartale 2021 roku przeprowadzono ponad 2 miliardy transakcji na łączną kwotę 255 miliardów złotych.

Z kolei badania Warszawskiego Instytutu Bankowości mówią o tym, że nawet 65% z nas najczęściej wybiera taką formę płatności. Dlaczego powinno Cię to zainteresować?

Z przytoczonych badań możesz dowiedzieć się także, że Polacy płacą bezgotówkowo na stacjach benzynowych w 52%. Oznacza to, że ponad połowa Twoich klientów chce mieć możliwość zapłaty za paliwo kartą. To jednak nie wszystko.

Popularności płatności bezgotówkowych sprzyjają również nowe przepisy prawa. Weszły one w życie w styczniu 2022 roku. Co takiego one zmieniają?

Przede wszystkim nakładają nowy obowiązek na przedsiębiorców, jakim jest umożliwienie płacenia bezgotówkowo. Wyjątkiem są tylko te osoby, które są zwolnione z używania kas fiskalnych. W innym razie trzeba liczyć się z karami za niewypełnienie przepisów.

Czytaj też: Jak korzystać z terminali płatniczych?

Z tych powodów terminal na stacji paliw nie jest już tylko mądrą decyzją właściciela, ale również spełnieniem prawnego obowiązku. Poznaj także inne zalety z jego posiadania.

Terminal płatniczy na stacji paliw – dlaczego warto?

Płatności kartą na stacjach paliw to dzisiaj codzienność dla wielu osób. Terminale płatnicze niosą ze sobą wiele zalet, o których możesz przekonać się samemu. W naszym artykule omówimy te, które są naszym zdaniem, najważniejsze.

Mniejsze kolejki

Nic tak nie odstrasza nowych klientów, jak ciągnące się kolejki. Na powolną obsługę wpływ ma kilka czynników. Jednym z nich jest wybór płatności. Tylko pomyśl o tym, ile czasu zajmuje Ci przeliczenie pieniędzy i wydanie reszty.

Takiego problemu nie ma, kiedy klient może zapłacić bezgotówkowo. Jak już wiesz, jest to ponad połowa z nich. Terminal płatniczy na stacji paliw pozwoli Ci zatem rozładować kolejki.

Obsługa kart flotowych

Być może zauważyłeś, że coraz więcej klientów chce płacić kartami flotowymi. Są to specjalne karty, które pozwalają zapłacić za paliwo. Korzysta z nich wielu pracowników firm. Nic zatem dziwnego, że chcą przyjechać na stację, która je obsługuje.

Dobrze zatem, aby Twój terminal przyjmował tego rodzaju płatności. W ofercie operatorów znajdziesz obsługę kart flotowych na terminalach stacjonarnych, przenośnych i samoobsługowych.

Większa średnia wartość zamówienia

Kiedy klient nie jest ograniczony do ilości posiadanej gotówki, może kupić więcej. Sprawdza się to zwłaszcza w stacjach paliwowych, gdzie o dochodach decydują dodatkowe zakupy w sklepie.

Klient chętniej odwiedza stację benzynową, na której może zapłacić kartą. Dzięki temu nie musi szukać bankomatu lub liczyć, ile ma pieniędzy w portfelu. Może wtedy nie tylko zatankować do pełna, ale również zdecydować się na dodatkowe zakupy.

Rodzaje terminali płatniczych

Jaki terminal na stacji benzynowej sprawdzi się najlepiej? Zanim zdecydujesz się na zakup, poznaj jego rodzaje:

Terminale płatnicze dzielimy na:

  • stacjonarne;
  • mobilne;
  • PIN pady.

Dowiedz się, czym się one różnią i który sprawdzi się najlepiej w Twojej branży.

Terminal stacjonarny

Terminale stacjonarne są zintegrowane z kasą i systemem sprzedażowym. Są na stałe połączone z kablem i internetem. Sprawdzają się w miejscach bezpośredniej obsługi klienta. Obsługują nie tylko karty płatnicze, ale również lojalnościowe i podarunkowe.

Czytaj też: Jak zamówić terminal płatniczy?

Terminal mobilny

Terminal mobilny zabierzesz wszędzie ze sobą. Nie jest podłączony kablem, ale za to wymaga regularnego ładowania. Wykorzystuje się go tam, gdzie konieczna jest mobilność. Dotyczy to zwłaszcza firm przewozowych, dowozowych i gastronomicznych.

PIN pad

PIN pad to osobne urządzenie, które łączy się z terminalem stacjonarnym. Pozwala na zbliżenie karty i wprowadzenie kodu PIN bezpośrednio przez klienta. Jego zaletą jest wygoda i bezpieczeństwo. Dzięki niemu nie musisz przyjmować karty. Wystarczy, że ustawisz urządzenie bliżej klienta, aby mógł zapłacić samodzielnie.

Podsumowanie

Terminal na stacji paliw to dzisiaj obowiązek każdego przedsiębiorcy. Płatności bezgotówkowe niosą ze sobą wiele udogodnień. Warto z nich skorzystać, aby poprawić sprzedaż, zwiększyć wygodę i zmniejszyć kolejki. Sprawdź ofertę terminali płatniczych i zadbaj o obsługę klientów w swoim punkcie.

Artykuły opublikowane na stronie pep.pl (Grupa Nexi) mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady prawnej, podatkowej, inwestycyjnej czy finansowej. Prezentowane treści nie mogą być traktowane jako wytyczne do podejmowania decyzji związanych z finansami, inwestycjami, podatkami, prowadzeniem działalności gospodarczej lub innymi kwestiami biznesowymi. Każda decyzja powinna być podjęta po konsultacji z odpowiednim specjalistą, takim jak doradca podatkowy, inwestycyjny, prawnik czy inny profesjonalista w danej dziedzinie. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania informacji zawartych na stronie bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem.

Terminal płatniczy za 0zł przez rok

Zamowterminal - Poradniki

Uzupełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Oceń tekst

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Oceń arytkuł jako pierwszy!

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę