Jak zamówić terminal płatniczy

Jak zamówić terminal płatniczy?

Twoi klienci chcą płacić kartą. Potwierdzają to statystyki. Jak podaje Narodowy Bank Polski, w IV kwartale 2021 roku udział płatności bezgotówkowych wyniósł 53,8%. Co to oznacza? Jeśli nie masz terminala, możesz stracić nawet połowę klientów. Jak zamówić terminal płatniczy? Sprawdź, jak szybko i tanio dostać POS do swojej firmy.

Dlaczego warto zamówić terminal płatniczy?

Polacy w większości płacą bezgotówkowo. Sondaże Narodowego Banku Polskiego mówią o tym, że nawet ¾ z nas korzysta z karty podczas zakupów. Brak terminala w Twojej firmie oznacza, że ponad połowa osób nie będzie mogła skorzystać z Twoich usług. Dlatego nie czekaj z zamówieniem terminala płatniczego i nie trać klientów.

Płacenie terminalem to dla wielu osób wygoda. Szybkie płatności to mniejsze kolejki. Zarówno klient, jak i sprzedawca nie muszą martwić się o wydawanie reszty, brak gotówki czy kradzież. Płatności kartą to mniejszy stres i oszczędność czasu dla obu stron.

Po drugie, wymaga tego prawo. W styczniu 2022 roku weszły przepisy, według których przedsiębiorca ma zapewnić klientowi możliwość zapłacenia bezgotówkowo. W innym razie może zapłacić karę. Wyjątkiem są tylko te osoby, które są zwolnione przedmiotowo lub bezprzedmiotowo z obowiązku korzystania z kasy fiskalnej.

Jak zamówić terminal płatniczy przez internet?

Chcesz wiedzieć, jak zamówić terminal płatniczy? Masz kilka możliwości. Najszybciej zamówisz go przez internet. Zrobisz to bez wychodzenia z domu, wypełniając formularz. Taką ofertę znajdziesz nie tylko w banku. Terminale POS są również dostępne u operatorów takich jak Polskie ePłatności. Przedsiębiorcy mogą liczyć na korzystne warunki, 0 zł prowizji i opłaty za korzystanie z urządzenia.

Program Polska Bezgotówkowa

Tak korzystna oferta jest możliwa dzięki Programowi Polski Bezgotówkowej. Przedsiębiorcy, którzy spełniają podane poniżej warunki, nie płacą za terminal nawet przez 5 miesięcy. Nie muszą również martwić się prowizją za transakcje.

Niektórzy operatorzy oferują dodatkową ofertę promocyjną. W Polskich ePłatnościach możesz wydłużyć okres promocji na użytkowanie terminala lub prowizji za transakcje o dodatkowe 7 miesięcy.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zamówić terminal w Programie Polski Bezgotówkowej? Oferta jest dedykowana dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, albo nie korzystali z POS do tej pory.

Czytaj też: Jak bezpiecznie czyścić terminal płatniczy?

Co jeśli w Twojej firmie był już terminal? Nic straconego! Operatorzy wybiorą dla Ciebie najlepszą ofertę i przedstawią korzystne warunki. Wystarczy, że wypełnisz formularz, aby doradca mógł się z Tobą skontaktować.

Jaki terminal płatniczy zamówić?

Wiesz, już jak zamówić terminal płatniczy, pozostaje zatem tylko jeden dylemat: “jaki wybrać”?. Na rynku dostępne są 3 rodzaje POS:

  • terminal stacjonarny;
  • terminal mobilny;
  • PIN pad.

Na jaki się zdecydować? Wszystko zależy od rodzaju biznesu, jaki prowadzisz. W jednym przypadku terminal stacjonarny sprawdzi się doskonale, w innym zaś warto skorzystać z dodatkowego urządzenia.

Terminal stacjonarny

Terminal stacjonarny cechuje się szybkim procesorem i integracją z kasą i system sprzedażowym. Sprawdzi się najlepiej, jeśli prowadzisz usługi bezpośrednio w punkcie kasowym i nie obsługujesz klientów poza nim. Dzięki niemu obsłużysz także karty podarunkowe i lojalnościowe.

Terminal mobilny

Co innego, jeśli zależy Ci na mobilności. Prowadzisz restaurację, firmę dowozową albo transportową? Zdecyduj się na terminale mobilne. Nie muszą one być podłączone cały czas do bazy i pozwalają płacić kartą w dowolnym miejscu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wydajność na baterii, aby nie było potrzeby częstego ładowania terminala.

Czytaj też: Wykorzystanie terminali płatniczych w sektorze usługowym

PIN Pad

Jeszcze innym urządzeniem jest PIN Pad. Najczęściej korzysta się z niego, łącząc go terminalem stacjonarnym. Możesz go postawić bliżej klienta, aby zwiększyć jego wygodę i bezpieczeństwo podczas płacenia. PIN Pad to także brak konieczność przyjmowania karty klientów i lepiej zorganizowana przestrzeń pracy.

Terminal płatniczy a BLIK

Przed zamówieniem terminala płatniczego, zwróć uwagę na udogodnienia, które docenią Twoi klienci. Jedną z nich są płatności BLIK. Starsze urządzenia mogą nie mieć tej funkcji, dlatego warto rozważyć wymienienie terminala POS na nowy.

Podsumowanie

Zamówienie terminala płatniczego to nic więcej jak wypełnienie formularza online. Tylko tyle wystarczy, aby zwiększyć obroty, nie stracić klientów i przyspieszyć ich obsługę. Pamiętaj, że Program Polski Bezgotówkowej to nie jedyna promocja, z jakiej możesz skorzystać u operatorów. Wybierz najkorzystniejszą!

Telefon

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal
Wiadomość

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę