Jak zamówić terminal płatniczy

Jak zamówić terminal płatniczy?

Twoi klienci chcą płacić kartą. Potwierdzają to statystyki. Jak podaje Narodowy Bank Polski, w IV kwartale 2021 roku udział płatności bezgotówkowych wyniósł 53,8%. Co to oznacza? Jeśli nie masz terminala, możesz stracić nawet połowę klientów. Jak zamówić terminal płatniczy? Sprawdź, jak szybko i tanio dostać POS do swojej firmy.

Dlaczego warto zamówić terminal płatniczy?

Polacy w większości płacą bezgotówkowo. Sondaże Narodowego Banku Polskiego mówią o tym, że nawet ¾ z nas korzysta z karty podczas zakupów. Brak terminala w Twojej firmie oznacza, że ponad połowa osób nie będzie mogła skorzystać z Twoich usług. Dlatego nie czekaj z zamówieniem terminala płatniczego i nie trać klientów.

Płacenie terminalem to dla wielu osób wygoda. Szybkie płatności to mniejsze kolejki. Zarówno klient, jak i sprzedawca nie muszą martwić się o wydawanie reszty, brak gotówki czy kradzież. Płatności kartą to mniejszy stres i oszczędność czasu dla obu stron.

Po drugie, wymaga tego prawo. W styczniu 2022 roku weszły przepisy, według których przedsiębiorca ma zapewnić klientowi możliwość zapłacenia bezgotówkowo. W innym razie może zapłacić karę. Wyjątkiem są tylko te osoby, które są zwolnione przedmiotowo lub bezprzedmiotowo z obowiązku korzystania z kasy fiskalnej.

Jak zamówić terminal płatniczy przez internet?

Chcesz wiedzieć, jak zamówić terminal płatniczy? Masz kilka możliwości. Najszybciej zamówisz go przez internet. Zrobisz to bez wychodzenia z domu, wypełniając formularz. Taką ofertę znajdziesz nie tylko w banku. Terminale POS są również dostępne u operatorów takich jak Polskie ePłatności. Przedsiębiorcy mogą liczyć na korzystne warunki, 0 zł prowizji i opłaty za korzystanie z urządzenia.

Program Polska Bezgotówkowa

Tak korzystna oferta jest możliwa dzięki Programowi Polski Bezgotówkowej. Przedsiębiorcy, którzy spełniają podane poniżej warunki, nie płacą za terminal nawet przez 5 miesięcy. Nie muszą również martwić się prowizją za transakcje.

Niektórzy operatorzy oferują dodatkową ofertę promocyjną. W Polskich ePłatnościach możesz wydłużyć okres promocji na użytkowanie terminala lub prowizji za transakcje o dodatkowe 7 miesięcy.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zamówić terminal w Programie Polski Bezgotówkowej? Oferta jest dedykowana dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, albo nie korzystali z POS do tej pory.

Czytaj też: Jak bezpiecznie czyścić terminal płatniczy?

Co jeśli w Twojej firmie był już terminal? Nic straconego! Operatorzy wybiorą dla Ciebie najlepszą ofertę i przedstawią korzystne warunki. Wystarczy, że wypełnisz formularz, aby doradca mógł się z Tobą skontaktować.

Jaki terminal płatniczy zamówić?

Wiesz, już jak zamówić terminal płatniczy, pozostaje zatem tylko jeden dylemat: “jaki wybrać”?. Na rynku dostępne są 3 rodzaje POS:

  • terminal stacjonarny;
  • terminal mobilny;
  • PIN pad.

Na jaki się zdecydować? Wszystko zależy od rodzaju biznesu, jaki prowadzisz. W jednym przypadku terminal stacjonarny sprawdzi się doskonale, w innym zaś warto skorzystać z dodatkowego urządzenia.

Terminal stacjonarny

Terminal stacjonarny cechuje się szybkim procesorem i integracją z kasą i system sprzedażowym. Sprawdzi się najlepiej, jeśli prowadzisz usługi bezpośrednio w punkcie kasowym i nie obsługujesz klientów poza nim. Dzięki niemu obsłużysz także karty podarunkowe i lojalnościowe.

Terminal mobilny

Co innego, jeśli zależy Ci na mobilności. Prowadzisz restaurację, firmę dowozową albo transportową? Zdecyduj się na terminale mobilne. Nie muszą one być podłączone cały czas do bazy i pozwalają płacić kartą w dowolnym miejscu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wydajność na baterii, aby nie było potrzeby częstego ładowania terminala.

Czytaj też: Wykorzystanie terminali płatniczych w sektorze usługowym

PIN Pad

Jeszcze innym urządzeniem jest PIN Pad. Najczęściej korzysta się z niego, łącząc go terminalem stacjonarnym. Możesz go postawić bliżej klienta, aby zwiększyć jego wygodę i bezpieczeństwo podczas płacenia. PIN Pad to także brak konieczność przyjmowania karty klientów i lepiej zorganizowana przestrzeń pracy.

Terminal płatniczy a BLIK

Przed zamówieniem terminala płatniczego, zwróć uwagę na udogodnienia, które docenią Twoi klienci. Jedną z nich są płatności BLIK. Starsze urządzenia mogą nie mieć tej funkcji, dlatego warto rozważyć wymienienie terminala POS na nowy.

Zamówienie terminala jest szybkie i łatwe.

Zamówienie terminala płatniczego to nic więcej jak wypełnienie formularza online. Tylko tyle wystarczy, aby zwiększyć obroty, nie stracić klientów i przyspieszyć ich obsługę. Pamiętaj, że Program Polski Bezgotówkowej to nie jedyna promocja, z jakiej możesz skorzystać u operatorów. Wybierz najkorzystniejszą!

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę