Terminal płatniczy w gabinecie lekarskim 

Chociaż kilka lat temu mało kto widział terminal płatniczy w gabinecie lekarskim, dzisiaj jest to norma. Twoi klienci chcą płacić kartą za wizytę? Poznaj zalety terminala. Dowiedz się, czy jest on obowiązkowy w Twojej branży i jakie urządzenie wybrać. 

Czy terminal płatniczy w gabinecie lekarskim jest obowiązkowy? 

Płatności kartą z roku na rok zyskują popularność. Polacy pokochali płacić bezgotówkowo nie tylko za zakupy. Taką opcję coraz częściej wybierają na stacjach benzynowych, punktach usługowych, a także w gabinetach lekarskich. 

Zmiana nawyków klientów wymusiła na przedsiębiorcach umożliwienie płacenia kartą. Dzisiaj rzadko można znaleźć punkt bez terminala. Jego posiadanie wynika też z nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. O czym one mówią? 

Nowe prawo nakłada obowiązek na przedsiębiorców, którzy korzystają z kasy fiskalnej. Polega on na umożliwieniu płacenia bezgotówkowo. Jak mówią przepisy, chodzi o “instrument płatniczy”. 

Pod pojęciem “instrument płatniczy” może znaleźć się wiele rzeczy. Jest to np.: 

  • terminal płatniczy; 
  • płatności BLIK; 
  • przelew elektroniczny. 

Jak widzisz, nowe prawo dotyczy nie tylko samego terminala płatniczego, ale głównie płacenia bezgotówkowo. Dlatego przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi w internecie, nie muszą posiadać dodatkowego urządzenia. Przelew lub BLIK w zupełności wystarczą. 

Czy zatem terminal płatniczy w gabinecie lekarskim jest obowiązkowy? Przepisy mówią o tym, że z płatności bezgotówkowych są zwolnione jedynie te osoby, które nie muszą korzystać z kas fiskalnych. Lekarze nie należą do tej grupy zawodowej. Dlatego od 1 stycznia 2022 roku powinni oni posiadać terminale płatnicze. W kolejnych akapitach opowiemy więcej o zaletach tego urządzenia. 

Integracja terminala z kasą fiskalną 

Na początku nowe przepisy zakłady obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą fiskalną od 1 lipca 2022 roku. Przedsiębiorcy mieli zatem pół roku na dostosowanie się do przepisów. Jednak obowiązkowy termin został odroczony. Ministerstwo Finansów podało nową datę. Na integrację terminala z kasą jest teraz czas aż do 1 stycznia 2025 roku. Jest to 2,5 roku na przygotowanie się do przepisów. 

Jakie korzyści niesie ze sobą terminal? 

Zastanawiasz się nad terminalem płatniczym do gabinetu lekarskiego? Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści. Przekonaj się, jak możesz na tym skorzystać. 

Wygoda 

Terminal płatniczy w gabinecie lekarskim to wygoda dla Ciebie i Twoich pacjentów. Coraz więcej osób płaci na co dzień kartą. Ilość gotówki w naszych portfelach jest zaś mniejsza niż w poprzednich latach. Nie pozwól na to, aby stracić potencjalnych klientów, którzy nie mogą zapłacić kartą. 

Elastyczność 

Świadczysz usługi w terenie? Możesz skorzystać z przenośnych terminali płatniczych, które zabierzesz ze sobą. Dzięki nim przyjmiesz płatność od pacjenta w każdym miejscu. Przed takim wyborem zwróć uwagę na jego baterię, bluetooth i łączność z siecią. 

Bezpieczeństwo 

Przyjmowanie płatności bezgotówkowych jest bezpieczne i zmniejsza ryzyko pomyłki. Nie musisz obawiać się kradzieży lub pomyłki podczas wydawania reszty. Co więcej, terminal płatniczy możesz zintegrować z systemem kasowym, aby zoptymalizować raporty i rozliczenia. 

Na jaki terminal dla lekarzy się zdecydować? 

Jeśli stoisz przed wyborem terminala do gabinetu, zwróć uwagę na jego różne rodzaje. Sprawdź, czym się one różnią. Jaki będzie dla Ciebie najlepszy? 

Kiedy pracujesz tylko w swoim gabinecie, sprawdź ofertę terminali stacjonarnych. Są one na stałe podłączone do bazy. Umożliwiają nie tylko płatności kartą, ale także BLIK-iem i telefonem. Nie wymagają ładowania i są zawsze gotowe do pracy. 

Co innego, kiedy często pracujesz w terenie. Jeśli odwiedzasz swoich pacjentów poza gabinetem, wybierz terminal mobilny. To przenośne urządzenie umożliwia przenoszenie w dowolne miejsce. Za jego pomocą przyjmiesz płatność poza gabinetem. 

Przed wyborem terminala do swojego gabinetu sprawdź też, czy urządzenie obsługuje wszystkie najpopularniejsze oferty. Sprawdź opłaty, prowizje i zasady serwisowania. 

Pamiętaj, że możesz skorzystać z oferty Polski Bezgotówkowej, dostępnej również w Polskie ePłatności. Dzięki niej otrzymasz za darmo terminal płatniczy i zostaniesz zwolniony z prowizji przez pierwsze miesiące. Z takiej usługi mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie mieli terminala w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Podsumowanie 

Nie czekaj, aż pacjenci przejdą do konkurencji. Zdecyduj się na terminal płatniczy do gabinetu lekarskiego już teraz. Sprawdź dostępne urządzenia i wybierz najlepszą ofertę. 

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę