Wakacje z kartą – Polskie ePłatności

Wakacje z kartą – Polskie ePłatności podsumowują sezon

  • Ponad 100 mln zł Polacy wydali w te wakacje płacąc kartą w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Łączna wartość transakcji w poddanych analizie lokalizacjach wzrosła o 20% w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku.
  • Polacy pokochali płatności zbliżeniowe. Stanowiły one ponad połowę (56%) transakcji dokonanych w zbadanych miejscowościach na morzem, w górach i na Mazurach.

Jako jeden z wiodących procesorów płatności w kraju postanowiliśmy zbadać nawyki płatnicze Polaków na wakacjach. Wykorzystaliśmy do tego celu nasze własne dane dotyczące transakcyjności na terminalach w wybranych miejscowościach znanych z popularności wśród turystów. Należy pamiętać, że obsługę transakcji bezgotówkowych w poddanych analizie lokalizacjach oferują również inni dostawcy, co dodatkowo potwierdza ogromną skalę zjawiska. Zestawienie pokazuje, że karta towarzyszy Polakom niezależnie od okoliczności i dla wielu jest podstawowym instrumentem płatniczym – wyjaśnia Janusz Bober, Prezes Zarządu, Polskie ePłatności. To ważny sygnał dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących biznes sezonowy. Akceptacja płatności bezgotówkowych to dziś absolutna konieczność, tym bardziej, że technologia, np. mPOS, umożliwia akceptowanie kart nawet przez plażowych sprzedawców jagodzianek czy mobilnych handlarzy pamiątek – dodaje Bober.

Treść całego raportu możesz pobrać klikając w link poniżej.

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę