Terminal płatniczy na własność – czy można go kupić? 

Chcesz zdecydować się na zakup terminala płatniczego? Sprawdź, z jakimi opłatami jest to związane. Czy można kupić terminal na własność? Jak go otrzymać za darmo? Dowiedz się w naszym artykule. 

Jak otrzymać terminal płatniczy? 

Zakładasz nową firmę? A może do tej pory nie korzystałeś z terminali płatniczych? Nowe prawo zobowiązuje przedsiębiorców do umożliwienia płatności bezgotówkowych. Wiele osób zastanawia się, jak otrzymać terminal płatniczy na korzystnych warunkach. Jeśli również należysz do tego grona, przeczytaj artykuł do końca. 

Aby otrzymać terminal płatniczy, wystarczy zamówić go przez internet. Jest on dostępny w ofercie wielu banków, a także u dostawców takich jak Polskie ePłatności. Trzeba tylko wypełnić formularz, a doradca skontaktuje się, aby umówić z Tobą szczegóły. 

Co więcej, możesz liczyć na specjalną ofertą dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu nie musisz płacić abonamentu i prowizji przez pierwsze miesiące korzystania z terminala. Aby skorzystać z programu, trzeba spełnić jeden warunek. Jaki? W ciągu ostatnich 12 miesiącu nie korzystałeś z terminali płatniczych. Dotyczy to zarówno nowych, jak i dotychczasowych przedsiębiorców. 

Terminal płatniczy na własność – czy jest możliwy? 

Wiele osób zastanawia się, czy można kupić terminal płatniczy na własność. Skąd tak duże zainteresowanie tym tematem? Przedsiębiorcy nie chcą płacić abonamentu na urządzenie ani prowizji za transakcje. O tym, ile one wynoszą napisaliśmy w dalszej części artykułu. 

A zatem, czy terminal można mieć na własność? Jak się okazuje, nie ma już takiej możliwości. Decydując się na ofertę operatorów, otrzymujesz plan abonamentowy, który związany jest z dzierżawą urządzenia. 

Do niedawna na własność można było kupić urządzenie typu m-POS, czyli przenośne terminale. To, co je wyróżnia, to fakt, że nie drukują one potwierdzenia transakcji, a jedynie przesyłają informacje do drugiego urządzenia. 

Wcześniej były dostępne na własność. Jednak koszt transakcji wynosił nawet 1,49%. Obecnie warunki programu Polska Bezgotówkowe są inne i nie można kupić terminala płatniczego na własność. 

Jakie opłaty są związane z terminalem płatniczym? 

Ile kosztuje terminal płatniczy? Jak już pisaliśmy, osoby, które mogą skorzystać z oferty Polski Bezgotówkowej, nie muszą płacić abonamentu i prowizji przez pierwsze miesiące. Po okresie próbnym opłaty są naliczane według umowy. 

Cena terminala płatniczego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim kluczowy jest jego rodzaj. Koszt urządzenia stacjonarnego będzie inny od mobilnego. Poszczególni operatorzy mogą mieć również różną wysokość prowizji i opłaty abonamentów. 

Najczęściej miesięczny koszt terminala płatniczego wynosi około 50 zł. Wysokość prowizji od transakcji to zaś około 0,5%. 

Zanim zdecydujesz się na ofertę, dokładnie sprawdź jej warunki. Zwróć uwagę na to, czy do urządzenia nie są doliczane dodatkowe opłaty. Warto jednak zwrócić się do zaufanego operatora, który przedstawi Ci indywidualną ofertę. Masz wtedy pewność, że otrzymasz warunki dostosowanego do Twojego biznesu. 

Zalety terminal płatniczy 

Wciąż nie możesz zdecydować się na terminal płatniczy? Pamiętaj o tym, ile zalet niesie on ze sobą. 

Wygoda 

Terminal płatniczy to wygoda dla Ciebie i Twoich klientów. Płacenie kartą jest coraz częściej wybieraną opcją przez Polaków. Warto zatem wyjść naprzeciw konsumentom, którzy chcą zapłacić bezgotówkowo lub nie mają przy sobie gotówki. 

Bezpieczeństwo 

Dzięki terminalowi unikniesz ryzyka pomyłki w obliczeniu ceny lub wydawaniu reszty. Zmniejszysz się także ryzyko kradzieży lub zgubienia gotówki. Ponadto rozładujesz kolejki. Zaoszczędzisz czas, jaki potrzebujesz Ty i Twój klient podczas płacenia. Dzięki terminalowi płatność nie będzie trwała więcej niż kilka sekund. 

Dodatkowe usługi 

Co więcej, nowoczesne terminale płatnicze przyjmują nie tylko płatności kartą. Obsługują one również płatności BLIK lub przez telefon. Wiele z nich ma też usługę wypłatę gotówki (cashback), przyjmuje karty podarunkowe i lojalnościowe, a nawet drukuje doładowania telefonu. 

Mobilność 

Z kolei przenośne urządzenia takie jak terminale mobilne możesz zabrać ze sobą w teren. Dzięki temu przyjmiesz płatność w dowolnym miejscu, także poza punktem obsługi klienta. To często wybierana opcja przez właścicieli restauracji, firm kurierskich czy dostawczych. 

Podsumowanie 

Posiadanie terminala płatniczego to dla wielu przedsiębiorców codzienność. Jeśli zatem jeszcze go nie posiadasz, sprawdź warunki Polski Bezgotówkowej. Skorzystaj ze specjalnej oferty i otrzymaj terminal z darmo. 

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę