Jak płacić rachunki przez internet

Jak płacić rachunki przez internet?

Internet staje się przestrzenią, w której wykonujemy coraz więcej czynności. Wiele z nich od zawsze odbywały się pod warunkiem wyjścia z domu, natomiast dzięki sieci dbamy o swoje sprawy nie wychodząc z niego, a jedynie klikając poszczególne pola i przyciski na ekranie. Skoro możemy sprawnie i komfortowo realizować przelewy bankowe na komputerze, to dlaczego nie moglibyśmy również opłacać rachunki?

Płacenie rachunków przez internet jest wygodne, bezpieczne i oszczędza nasz czas. Jest to udogodnienie, które każe nam chwalić dzisiejsze możliwości technologiczne. Natomiast, aby móc opłacać rachunki za prąd, gaz lub wodę trzeba poczynić pewne kroki. W tym artykule wyjaśnimy Wam, jak płacić rachunki przez internet.

Płacenie rachunków przez bank

Minęły czasy, w których jedynie na poczcie lub w banku można było opłacić naliczane nam należności. Natomiast wciąż możemy zapłacić za rachunki, wykorzystując do tego usługi bankowe. Rzecz jasna możemy skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej lub po prostu zalogować się na stronie banku przez przeglądarkę. Tym samym możemy realizować konkretne przelewy dla dostawców. Ta metoda nie różni się zatem od transakcji, które dokonujemy na codzień.

Płacenie rachunków przez internet dzięki PeP

PeP, a ściślej Polskie ePłatności, to jeden z największych polskich operatorów płatności bezgotówkowych w Polsce. W całym kraju można naliczyć ponad 160 000 terminali płatniczych PeP. Mało tego, od 2016 roku grupa Polskich ePłatności jest zaliczana do najszybciej rozwijających się firm w branży technologii płatniczych. PeP oferuje szeroki zakres usług związanych z płatnościami bezgotówkowymi, a także inne dodatkowe możliwości, w tym także opłacanie rachunków przez internet.

Jakie są zalety płacenia rachunku przez PeP

Oferta od PeP sprawia, że dokonywanie przelewów za bieżące rachunki domowe jest znacznie prostsze niż za pośrednictwem banku i aplikacji bankowych. Klienci mogą błyskawicznie dokonać opłaty za najbardziej potrzebne udogodnienia takie jak korzystanie z prądu lub z ciepłej wody. Dzięki tej opcji pieniądze docierają bezpiecznie na rachunek odbiorcy, nie trzeba zagłębiać się w faktury i dokumenty. Płacenie za rachunki przez Polskie Płatności Internetowe sprawia, że czas poświęcony na regulowanie należności się skraca i można wykorzystać go na inne ważne mniej lub bardziej aktywności.

Na tej możliwości korzystają również sprzedawcy i właściciele punktów usługowych. Przede wszystkim zyskują oni dodatkowy przychód z racji wynagrodzenia prowizyjnego na każdej transakcji. Co więcej, szansa na dokonanie opłat mieszkaniowych poszerza ofertę danego sklepu lub punktu usługowego. Tym samym zyskują one nowych klientów, którzy mogą płacić za swoje rachunki w trakcie codziennych zakupów spożywczych.

Jak płacić rachunki przez PeP?

Sposób na opłacanie rachunków przez Polskie ePłatności jest bardzo prosty. Otóż klient podaje sprzedawcy swój rachunek, na którym może widnieć numer rachunku bankowego lub kod kreskowy. Następnie sprzedawca za pomocą czytnika kodów sprawdza kod lub wpisuje go ręcznie. Wysokość opłat wyświetla się sprzedawcy i odczytuje ją klientowi, po czym klient opłaca należność, a potwierdzenie dokonania wpłaty otrzymuje w formie paragonu.

Ta usługa dostępna jest nie tylko w terminalach płatniczych PeP, ale również na komputerze, w zintegrowanych systemach kasowych oraz w lottomatach.

Mało tego, Polskie ePłatności dostarczają także cały zestaw materiałów reklamowych, informujących o możliwości opłacenia rachunków w danym punkcie sprzedaży.

Dla kogo skierowana jest oferta PeP?

Tak naprawdę każdy może korzystać na dokonywaniu szybkich i komfortowych płatności za rachunki. Jest to nie lada udogodnienie dla użytkowników i konsumentów, jak i dla właścicieli sklepów. Płacić rachunki można w supermarketach, sieciach handlowych, stacjach benzynowych, punktach finansowych oraz w kolekturach Lotto.

Czy płacenie rachunków przez internet jest bezpieczne?

Myśląc o tym, jak płacić rachunki przez internet, równocześnie powinniśmy też zastanowić się na tym, by wybrana przez nas metoda była bezpieczna. Warto podkreślić, że ta forma opłaty sprawia, że zmniejszamy ryzyko popełnienia błędu związanego z pomyłkowym wpisaniem nie takiej kwoty lub cyfry. Wszyscy wiemy, jak uważnie należy nanosić poszczególne dane na dokumenty i faktury. Dlatego w płatnościach online odpowiedzialny jest za to system, który stosunkowo rzadko popełnia błędy, a nawet gdy mu się to przytrafi, można je łatwo zweryfikować i naprawić.

Płacąc przez internet, pamiętaj…

Jednak można wymienić kilka uniwersalnych wskazówek, dzięki którym bezpieczeństwo transakcji online będzie jeszcze większe. Oczywiście pod żadnym pozorem nie należy podawać swoich danych osobowych, loginów i haseł do konta osobom niezaufanym. Szczególnie tych, które dotyczą konta bankowego.

Trzeba też wystrzegać się korzystania z niepewnych i niezweryfikowanych bramek płatności. Znane są przypadki, w których klienci w wyniku takich nielegalnych machinacji stracili pieniądze ze swojego konta.

Telefon

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal
Wiadomość

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę