revolut czyli rewolucyjna karta wielowalutowa

Revolut, czyli rewolucyjna karta wielowalutowa

Przeprowadzone przez GUS badanie pt. „Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2016 roku” pokazuje, że w 2016 roku liczba zagranicznych podróży Polaków wzrosła o niemal 4%. Podróżujemy głównie w celach turystycznych i wypoczynkowych – na co wskazuje aż 56,2% respondentów, poza tym często odwiedzamy zagranicznych krewnych i znajomych (31,2% badanych), rzadziej wyjeżdżamy w celach biznesowych – podróże służbowe stanowią ok. 8% wszystkich wyjazdów poza granice naszego kraju.

Niestety, wyjazdy zagraniczne, podobnie jak zakupy internetowe robione w zagranicznych sklepach, wiążą się z ponoszeniem dodatkowych kosztów, jakimi są opłaty za wymianę walut. Jest to problematyczne szczególnie wtedy, kiedy wymieniamy większą kwotę lub dokonujemy licznych płatności. Rozwiązania tradycyjnych banków zwykle są niewystarczające, nawet jeśli ofertują przewalutowanie obciążone niską marżą.

Karta wielowalutowa Revolut to innowacyjne rozwiązanie, którego celem jest uniknięcie opłat za przewalutowanie.

Karta Revolut – odpowiedź na potrzeby konsumentów

Wygoda płatności kartą lub telefonem oraz promocja rządowego programu „Polska Bezgotówkowa przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa bezgotówkowego. Jak wynika z badania „Postawy Polaków wobec form płatności 2018” przeprowadzonego przez instytut ARC „Rynek i Opinia”, obecnie już 60% respondentów wskazuje płatności bezgotówkowe jako preferowaną formę płacenia. Co więcej, 78% badanych deklaruje, że dostępność płatności telefonem lub kartą w okolicznych sklepach byłaby ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca zamieszkania. Dla współczesnego Polaka szybkość i wygoda płatności bezgotówkowych jest więc priorytetem.

To oczywiste, że chcemy mieć pełną swobodę płatności nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Karta Revolut, jako odpowiedź na potrzeby konsumentów spotkała się z dużą aprobatą globalną użytkowników. Zdobyła do tej pory już 4 mln klientów, w tym aż 340 tys. klientów w Polsce (stan na początek roku 2019). Co wyróżnia rozwiązanie zaproponowane przez brytyjski fintech? Głównymi zaletami zaproponowanymi przez Revolut są: prosta w obsłudze aplikacja mobilna, która pozwala zarówno zarejestrować się, jak i zarządzać swoimi finansami z poziomu smartfona, oraz możliwość szybkich płatności i wymiany wielu walut po kursie międzybankowym.

Wymiana walut po kursie międzybankowym

W tradycyjnej bankowości, koszt przewalutowania zależny jest od tzw. spreadu ustalanego indywidualnie przez każdą z instytucji. Spread to właśnie marża sprzedawcy, czyli różnica między ceną kupna i sprzedaży danej waluty. Do niedawna, klienci, którzy chcieli możliwie bezstratnie wymieniać waluty, byli zmuszeni do wnikliwego przeglądania i porównywania ofert instytucji bankowych i kantorów w poszukiwaniu tej, która charakteryzowała się możliwie niskimi spreadami. Nieco korzystniej wypadały karty płatnicze Visa i Mastercard.

Sytuacja zmieniła się znacząco, gdy na rynku finansowym pojawiła się karta walutowa Revolut. Umożliwia ona klientom wymianę walut po kursie międzybankowym. Jest to najatrakcyjniejsza forma wymiany walut, nieposiadająca spreadów. Dzięki temu cena kupna i sprzedaży są sobie równe – nie ponosimy dodatkowych kosztów za przewalutowania. Co więcej, Revolut oferuje możliwość założenia aż 29 subkont w walutach, jakie chcemy wymieniać, a także płatności w ponad 150 walutach.

Warto pamiętać, że w weekendy w Revolut stosuje 0,5% spread w stosunku do ostatniego rynkowego kursu. W przypadku mniej płynnych walut marża ta może być podwyższona do 2%.

Prostota i intuicyjność obsługi aplikacji

Usługa, jaką oferuje Revolut, jest całkowicie oparta na aplikacji mobilnej. Nawet rejestracja dokonywana jest za pośrednictwem telefonu komórkowego. Jak wygląda założenie konta w aplikacji Revolut?

Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej proces rejestracyjny wymaga podania numeru telefonu, ustalenia kodu PIN, weryfikacji SMS, podania danych osobowych, pierwszego przelewu w kwocie min. 20 zł (będzie ona od razu w całości dostępna dla użytkownika) oraz przesłania skanu dowodu tożsamości i wykonania zdjęcia (selfie). Po pozytywnej weryfikacji można zamówić kartę fizyczną i wirtualną. Oczywiście do płatności w Internecie wystarczy w zupełności karta wirtualna, jednak, jeśli chcemy dokonywać także płatności w fizycznych punktach handlowych, to warto zamówić także jej materialny odpowiednik. W systemie Revolut karta fizyczna jest darmowa, klient pokrywa jedynie koszt jej wysyłki, tj. 9,99 zł.

Aplikacja Revolut jest funkcjonalna i prosta w obsłudze. Oprócz zarządzania kartą i możliwością dokonywania płatności i wymiany walut, oferuje także automatyczne powiadomienia o dokonywanych płatnościach kartą, generowanie wyciągów z historii transakcji, darmowe przelewy międzynarodowe, możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego i telefonu oraz obrót kryptowalutami. Z Revolut można także kontrolować swój budżet dzięki kategoryzacji wydatków oraz oszczędzać automatycznie z opcją Vaults.

Rodzaje kont w Revolut – jakie dają korzyści?

Usługa Revolut skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, jednak to ci pierwsi traktowani są priorytetowo. Osoby fizyczne mają do wyboru trzy warianty kont: standard (darmowe), premium (płatne 29,99 zł/mc) oraz metal (jego koszt to 49,99 zł/mc).

Dla osób, które dokonują płatności zagranicznych sporadycznie, wystarczy konto standard, które oferuje darmowy rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii i konto Euro IBAN oraz bezprowizyjne wypłaty z bankomatu do 800 zł miesięcznie (lub jej równowartości). W opcji premium, oprócz limitu wypłat z bankomatów zwiększonego do 1600 zł miesięcznie, jest także ubezpieczenie medyczne i lotnicze oraz dodatkowe zabezpieczenie w postaci jednorazowych kart wirtualnych, czyli takich, których numer zmienia się po każdej płatności. Z kolei użytkownicy konta metal dysponują wszystkimi powyższymi udogodnieniami, a także powiększonym limitem wypłat bankomatowych (do 2400 zł) i zwrotem pieniędzy w wysokości 0,1% w Europie i 1% poza Europą od wszystkich płatności kartą.

Zmieniający się świat wymaga, by konserwatywne w swych postępowaniach instytucje bankowe tworzyły usługi skrojone na miarę potrzeb swych klientów. Pionierem w tej kwestii jest z pewnością Revolut, które faktycznie rewolucjonizuje współczesną bankowość, dając konsumentom to, czego naprawdę potrzebują.

Zamowterminal - Poradniki

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę