Terminal płatniczy bez abonamentu – czy można go otrzymać?

Przyjmowanie płatności bezgotówkowych wiąże się z dodatkowymi opłatami. Czy jednak wiesz, że możesz skorzystać ze specjalnych promocji? Możesz otrzymać terminal płatniczy bez abonamentu i nie płacić prowizji za transakcje nawet przez rok.

Terminal płatniczy bez abonamentu – co to znaczy?

Jeszcze do niedawna, w ramach programu Polski Bezgotówkowej terminale płatnicze były dostępne bez abonamentu. Urządzenie można było kupić na własność. Od marca 2022 roku zmieniły się jednak warunki i obecnie nie można otrzymać urządzenia w taki sposób.

Czy oznacza to koniec promocji?

Nie.

Program Polski Bezgotówkowej cały czas oferuje terminale płatnicze za darmo przez pierwsze 5 miesięcy. Przez ten czas nie musisz martwić się ani abonamentem, ani prowizją za transakcję.

Jakie są warunki przystąpienia do programu Polski Bezgotówkowej? Przede wszystkim firma nie może posiadać terminala przez ostatnie 12 miesięcy. Jeśli zatem zaczynasz biznes lub dopiero wprowadzasz w firmie płatności bezgotówkowe, możesz skorzystać z promocji.

Dlaczego terminal płatniczy jest Ci potrzebny?

Przyjmowanie płatności bezgotówkowych jest nie tylko krokiem w stronę nowoczesności. To także dostosowanie się do nowych przepisów prawa. Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe zapisy. Co się zmieniło?

Nowe przepisy dotyczą przedsiębiorców, którzy rejestrują sprzedaż przy pomocy kas. Są oni teraz zobowiązani do tego, aby umożliwić płatności bezgotówkowe np.: przelew lub terminal płatniczy.

Z kolei od 1 stycznia 2025 roku wejdą w życie kolejne przepisy. Mówią one o obowiązkowej integracji kas i terminali.

Jak otrzymać terminal?

Aby otrzymać terminal płatniczy, należy wypełnić formularz online. Znajdziesz go u takich operatorów jak PeP lub na stronie Polska Bezgotówkowa.

Pamiętaj także o promocji przez pierwsze 5 miesięcy.

Co po zakończeniu promocji? Jeśli decydujesz się na ofertę przygotowaną przez PeP, możesz cieszyć się kolejnymi 7 miesiącami bez abonamentu lub prowizji od transakcji. Dzięki temu korzystasz z terminala przez rok na atrakcyjnych warunkach.

Zanim jednak wypełnisz wniosek, zdecyduj się na typ urządzenia.

Jakie są rodzaje terminali? Do wyboru masz:

  • stacjonarne terminale – podłączone na stałe do zasilania;
  • urządzenia mobilne – pozwalające na przenoszenie z miejsca na miejsce;
  • pin Pady – osobne urządzenia zintegrowane ze stacjonarnymi terminalami.

To, jaki terminal wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb i charakteru firmy. Sklepy spożywcze lub punkty usługowe obsługują klientów przy kasie. Dlatego w ich przypadku najlepiej sprawdzą się modele stacjonarne.

Co innego w przypadku biznesów stawiających na mobilność. Kiedy dojeżdżasz do klienta, terminal mobilny wydaje się rozsądnym wyborem. Dzięki niemu możesz przyjmować płatności bezgotówkowe w każdym miejscu. Co więcej, tego rodzaju urządzenia sprawdzą się także w gastronomii lub usługach kurierskich.

Zalety terminali płatniczych

Posiadanie terminala płatniczego jest obowiązkiem dla wielu przedsiębiorców. Warto jednak pamiętać, z jakimi zaletami jest to związane.  Wprowadzenie płatności bezgotówkowych może być bardzo korzystne dla Twojego biznesu.

Wyjście naprzeciw klientom

Dlaczego? Coraz więcej Polaków wybiera płatności kartą. Statystyki mówią o tym, że nawet 75% nas woli zapłacić w ten sposób. Jak myślisz, jaki sklep wybierze potencjalny klient? Taki, w którym może zapłacić kartą? Czy sklep, gdzie na wejściu wita go kartka: “Płatność tylko gotówką”?

Brak terminala naraża Cię na odejście klientów do konkurencji. Co więcej, jest to złamanie obecnych przepisów. Grożą za to finansowe kary.

Płatności BLIK i inne

Terminale płatnicze oferują znacznie więcej możliwości, niż tylko płatności kartą. Dla niektórych klientów podanie kodu z telefonu jest znacznie wygodniejsze. Dzięki temu nie muszą mieć przy sobie karty lub portfela.

Wystarczy powiedzieć, że liczba płatności BLIK w 2021 roku wyniosła aż 763 mln. Są to nie tylko płatności online, ale także stacjonarne. Czy Twój terminal obsługuje BLIK?

Wypłata gotówki

Kolejnym “za” w przypadku terminali jest wypłata gotówki. Jak to działa? Klient, który potrzebuje wypłacić gotówkę, może zrobić to u Ciebie. W tym celu wystarczy terminal płatniczy obsługujący cashback.

Aby wypłata gotówki była możliwa, konieczne jest zrobienie u Ciebie zakupów. Dzięki temu możesz zwiększyć swoje obroty. Klient zaś nie musi szukać bankomatu. Wszystko zrobi u Ciebie.

Podsumowanie

Jak otrzymać terminal płatniczy bez abonamentu?

Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa masz taką szansę. Wystarczy spełnić podstawowy warunek, aby cieszyć się urządzeniem bez dodatkowych opłat przez pierwsze 5 miesięcy. Istnieje również możliwość przedłużenia promocji, korzystając z oferty takich operatorów jak PeP.

Artykuły opublikowane na stronie pep.pl mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady prawnej, podatkowej, inwestycyjnej czy finansowej. Prezentowane treści nie mogą być traktowane jako wytyczne do podejmowania decyzji związanych z finansami, inwestycjami, podatkami, prowadzeniem działalności gospodarczej lub innymi kwestiami biznesowymi. Każda decyzja powinna być podjęta po konsultacji z odpowiednim specjalistą, takim jak doradca podatkowy, inwestycyjny, prawnik czy inny profesjonalista w danej dziedzinie. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania informacji zawartych na stronie bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem.

Terminal płatniczy za 0zł przez rok

Zamowterminal - Poradniki

Uzupełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Klikając w przycisk „Zamów rozmowę” oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i informacją o Administratorze danych

Oceń tekst

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Oceń arytkuł jako pierwszy!

Chcę porozmawiać z Doradcą

Chcę porozmawiać z Doradcą - Modal

Chcę poznać ofertę

Chcę poznać ofertę